Verslumo skatinimo fondas – patikima parama naujam verslui

Verslumo skatinimo fondas (VSF) tarptautinėje konferencijoje “Fi-Compass” pristatomas patikimu pavyzdžiu, kaip galima sėkmingai skatinti smulkų ir vidutinį verslo kūrimą bei plėtrą valstybės Jaunas verslas gyvenime. VSF administruoja Invega, o priemonę įgyvendina kredito unijos. Viena iš aktyviausių musiškė  – Kauno kredito unija. Visoje Lietuvoje VSF paskolas teikia 57 kredito unijos.

Praėjusių metų pabaigoje, Europos Komisijos užsakymu Europos investicijų bankas atliko pasiteisinusių ir sėkmingai įgyvendintų finansinių priemonių visoje ES analizę. Verslumo skatinimo fondas kaip finansinė priemonė verslo pradžiai taip pat buvo atrinkta ir detaliai išanalizuota. Ši studija iliustruoja dabartinę patirtį įgyvendinant finansines priemones kaip novatorišką verslo finansavimo alternatyvą. Siekiama, kad sėkmingos panašios finansinės priemonės būtų įgyvendinamos ir 2014-2020 metų programavimo laikotarpyje. Plačiau su studija galima susipažinti čia.

Pranešimus konferencijoje skaitė Žaneta Maskaliovienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė, ir Audrius Zabotka, Invega generalinis direktorius. Konferenciją rengia Europos Komisija ir Europos Investicijų bankas, dalyvauja daugiau nei 400 atstovai iš ES šalių narių, vadovaujančiųjų ir įgyvendinančiųjų institucijų, kurios administruos ir įgyvendins 2014-2020 m. periodo programas ir priemones.

Daugiau apie Verslumo skatinimo fondą ir lengvatines paskolas verslui skaitykite ČIA