Kredito linija

Kredito linija – tinkamas sprendimas verslui apyvartinių lėšų užtikrinimui. Šios rūšies paskola leidžia reaguoti į kintantį apyvartinių lėšų poreikį. Priklausomai nuo reikalingos sumos galima panaudoti visą arba dalį patvirtintos paskolos, atsiradus laisvų lėšų grąžinti, o prireikus vėl pasinaudoti.

Kredito linija verslui:

  • Minimali suma – 10 000 €;
  • Maksimali suma – ne daugiau kaip 10 proc. nuo paskutinių metų apyvartos (pardavimų);
  • Kredito linijos terminas – iki 60 mėn.;
  • Mokėjimai – kiekvieno mėnesio paskutinę dieną mokamos palūkanos nuo panaudoto kredito limito dalies (palūkanų apskaita vykdoma kiekvieną dieną nuo panaudoto kredito limito sumos, o sukaupta suma mokama vieną kartą per mėnesį);
  • Kredito linija grąžinama termino pabaigoje (gali būti nustatytas limito mažinimo grafikas);
  • Kredito linija gali būti užtikrinama įkeičiant kilnojamąjį ir/ar nekilnojamąjį turtą, atsargas ir finansines lėšas (indėlio bei banko sąskaitą), laidavimais (užtikrinimo priemonė priklauso nuo kredito linijos sumos);
  • Yra taikomas vienkartinis kredito linijos išdavimo mokestis (nustatomas individualiai, priklauso nuo kredito limito dydžio);
  • Palūkanos už nepanaudotą kredito linijos dalį nėra mokamos.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Dažnai klientai nesupranta kuo skiriasi kredito linija nuo paskolos. Kredito linijos sutartis klientams suteikia daugiau galimybių. Pagrindinis skirtumas – paskolos atveju klientas nuolat privalo mokėti ir palūkanas, ir grąžinti nustatytą paskolos dalį. Kredito linijos atveju mokamos tik palūkanos – ir tik už panaudoto limito dalį, o visa kredito linija turi būti grąžinta tik pasibaigus laikotarpiui (jei klientas kredito linijos nenaudoja – palūkanų nemoka). Kredito linijos sutartis klientui suteikia galimybę gerokai lanksčiau naudotis kredito suma ir nemokėti palūkanų, jei kreditu nesinaudojama.

Kauno kredito unijoje kredito linija suteikiama tik verslo klientams. Kredito linija privatiems asmenins nėra teikiama.

Overdraftas nuo kredito linijos skiriasi tuo, kad overdrafto įsiskolinimas dengiamas automatiškai, įplaukus lėšoms į sąskaitą. Overdraftas, pvz., daugiausiai skirtas vykdyti mokėjimams, kai kliento sąskaitoje nėra pakankamai lėšų jiems atlikti.

Kredito linija yra galima tuomet, kai įmonė norėdama gauti finansinę pagalbą, įkeičia kilnojamąjį ar nekilnojamąjį turtą, turimas lėšas ar indėlius ir laiduoja savo mokumą.

Kredito linija yra specializuota paskolų verslui rūšis, padedanti juridiniams asmenims užsitikrinti apyvartines lėšas. Priklausomai nuo savo poreikių, verslo subjektai gali naudotis reikalingomis lėšomis, dalinai jas grąžinti ir vėl prašyti reikiamos finansinės pagalbos, lanksčiomis sąlygomis.

Užtikrinti kredito liniją, galima įkeičiant savo turimą disponuojamą įmonės turtą, indėlius ar laisvas lėšas. Taip pat užtikrinti gali ir laiduojantys asmenys, kad jūsų verslas yra validus ir gebės atlikti reikalingas įmokas, nurodytais terminais.

Kredito linijos grąžinimo sąlygos priklauso nuo nustatyto termino laikotarpio. Įprastai tokio tipo paskola yra pilnai grąžinama pasibaigus nustatytam terminui.

Kredito linija nuo paskolos skiriasi tuo, kad turint kredito liniją, galima kreiptis papildomos finansinės pagalbos, negrąžinus turimo kredito. Tuo tarpu, turint paskolą, jūs turite ją pirma grąžinti, o tada galite kreiptis kitos reikalingos finansinės pagalbos.

Deja, bet kredito linija privatiems asmenims nėra suteikiama, ją gali atsidaryti tik juridiniai asmenys.

Overdraftas – leidžia automatiškai dengti mokėjimus ir juos įskaityti, kuomet sąskaitoje atsiranda lėšos. Jis yra patogus tuomet, kai kliento sąskaitoje pritrūksta lėšų paskolos dengimui. O turint kredito liniją, įsiskolinimą tenka dengti, kuomet baigiasi jos terminas.

Sprendimas dėl paskolos ir paskolos išdavimo procesas užtrunka iki 5 darbo dienų.

Minimali suma yra 10 000 eurų, o maksimali – ne daugiau nei 10 procentų, skaičiuojant nuo metinės apyvartos lėšų.

Pasirinkti Kauno kredito uniją naudinga dėl to, kad palūkanos už nepanaudotą kredito linijos dalį nėra skaičiuojamos.

Kredito linijos valiuta yra eurai.

Palūkanos apskaičiuojamos kiekvieno mėnesio paskutinę dieną, o jų dydis priklauso nuo to kokio dydžio kredito linijos dalis buvo panaudota.

Kredito linija gali būti suteikiama terminui, siekiančiam iki 60 mėn.