Internetinės banko paslaugos

Galima sakyti, jog tai – pirmasis žingsnis į sėkmingą bendradarbiavimą tarp Jūsų ir Kauno kredito unijos, tai galimybė Jums paprastai, saugiai ir patogiai tvarkyti savo finansinius reikalus.

Einamoji sąskaita atidaroma kiekvienam naujai įstojusiam KKU nariui, tiek fiziniam, tiek juridiniam. Einamoji sąskaita arba atsiskaitomoji sąskaita, – dažniausiai naudojama įvairiems mokėjimams atlikti, joje laikomi pinigai bet kada yra prieinami klientui ir jis gali laisvai disponuoti savosiomis lėšomis.

Kauno kredito unijos nariai gali gauti ar pervesti pageidaujamą sumą eurais iš savo atsiskaitomosios sąskaitos į bet kurią kitą LR registruotą kredito įstaigą bei atlikti mokėjimo pavedimus eurais į LR ir užsienio kredito įstaigas.

Kokios Jūsų teisės vykdant mokėjimus Europoje?

  • Tarptautiniai mokėjimai eurais iš euro zonos šalių į kitas ES šalis kainuos tiek pat kiek vietiniai mokėjimai eurais, o nuo 2019 m. gruodžio 15 d. tarptautiniai mokėjimai eurais iš ne euro zonos šalių – tiek pat kiek vietiniai mokėjimai nacionaline valiuta.
  • Mokestis už grynųjų eurų išėmimą iš kito banko bankomato tiek jūsų šalyje, tiek kitoje valstybėje narėje turėtų būti vienodas.
  • Dėl neautorizuoto mokėjimo (pvz., atlikto su pavogta kredito kortele) vartotojo patirti nuostoliai negali viršyti 50 eurų (nebent toks mokėjimas atliktas dėl paties vartotojo didelio neatsargumo). Vartotojas nebus atsakingas už neautorizuotus mokėjimus, atliktus jau pranešus bankui apie kortelės praradimą arba vagystę, arba už mokėjimus internetu, jei  mokėjimo paslaugų teikėjas (bankas) netaiko saugesnio autentiškumo patvirtinimo procedūrų.
  • Jei naudojatės tiesioginio debeto paslaugomis, t. y. esate leidęs lėšų gavėjui periodiškai inicijuoti mokėjimus iš jūsų mokėjimo sąskaitos, turite teisę bet kurį neteisingai atliktą mokėjimą užginčyti per 8 savaites. Neteisingai nuskaitytos lėšos turi būti jums grąžintos per 10 darbo dienų.
  • Turite teisę žinoti, ar ir koks komisinis atlyginimas taikomas už jūsų atliekamus mokėjimus.
  • Kai atsiskaitote ES išduota mokėjimo kortele, prekybininkas nebegali iš jūsų reikalauti papildomų mokesčių.

Plačiau apie savo teises skaitykite Europos Komisijos išleistoje atmintinėje.