Lengvatinės paskolos verslui su Kauno kredito unija

Kauno kredito unija ir "Verslumo skatinimo" fondasKauno kredito unijos vykdomas „Verslumo skatinimo“ projektas yra ženkli parama smulkiam verslui ir fiziniams asmenims pradėti nuosavą arba išplėsti pradėtą (iki 1 metų veiklos) verslą, didinant jo konkurencingumą ir veiklos efektyvumą. Nuo projekto pradžios Kauno kredito unija pagal „Verslumo skatinimo“ fondo sąlygas su verslo subjektais jau pasirašė virš 60 paskolų.Tai vienas geriausių „Verslumo skatinimo“ projekto rezultatų visoje Lietuvoje.

Šie Kauno kredito unijos pasiekimai buvo įvertinti INVEGA (UAB Investicijų ir garantijų fondas) padėka už aktyvų bendradarbiavimą, įgyvendinant finansų inžinerijos priemonę „Garantijų fondas“ ir prisidedant prie sėkmingo smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros Lietuvoje. Padėką pasirašė ir įteikė  INVEGA generalinis direktorius A. Zabotka.

„Verslumo skatinimo“ projekto tikslas – sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti nuosavą arba išplėsti pradėtą (iki 1 metų veiklos) ir vykdomą verslą. Numatyta maksimali paskolos suma iki 86 tūkst. litų, o paskolos palūkanos nuo 5,49 proc. Iki 80 proc. paskolos sumos gali būti užtikrinta INVEGOS garantija. Paskolos gavėjams taip pat kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų. Visos iš „Verslumo skatinimo“ projekto suteikiamos paskolos yra be papildomų sutarties išdavimo, keitimo ar išankstinio grąžinimo administravimo mokesčių.

Kauno kredito unijos klientų gretose yra ir paslaugas teikiančių, ir gamybinių įmonių atstovų. Tarp pasinaudojusių projekto teikiamomis garantijomis yra ir labai įdomių, nestandartinių verslų: svečių namai (Hostel R), vienkartinių puodelių gamyba (UAB DropCup), koklių gamybos įmonė (UAB Kachel keramika), dizaino studija (UAB „All group“), prekybos laisvalaikio ir karine atributika įmonė (UAB „Army-shop“), grožio ir masažo salonai, baldų gamybos bendrovės bei daugelis kitų.

Projektas tęsis iki 2018 metų gruodžio 31 d. Paraiškas projektui galima teikti iki 2014 metų birželio 30 d.

Visos Lietuvos mastu 2013 m. balandžio 1 dienai pasiekti tokie „Verslumo skatinimo“ fondo paskolų teikimo rezultatai:

  1. Paskolų gavėjams  buvo išmokėta 22,38 mln. Lt. VSF lėšų (53,29 proc.).
  2. Viso kredito unijos su verslo subjektais sudarė 424 sutartis.
  3. Bendra sudarytų paskolų sutarčių suma – 23,42 mln. Lt. (su kredito unijų lėšomis 26,02 mln. Lt).
  4. VSF paskolas buvo išdavusios 43 kredito unijos iš 57 konsorciumo narių.

 

Daugiau informacijos apie projektą ir projekto sąlygas lengvatinėms paskoloms gauti Kauno kredito unijos puslapyje http://kku.lt/lengvatines-paskolos-verslui/