Būsto paskola arba paskola būstui – viena iš dažniausiai klientus dominančių finansinių paslaugų. Būsto paskolos išduodamos, vadovaujantis Lietuvos Banko patvirtintais atsakingo skolinimosi nuostatais (vertinamos paskolos gavėjo gaunamos pajamos, pajamų nukreipimo galimybė, kredito istorija ir kiti skolinimosi ypatumai).

Kokio dydžio būsto paskolą galite gauti?

  • paskolos dydis, priklausomai nuo Jūsų ar Jūsų šeimos finansinių galimybių.

  • minimali paskolos suma – 3000 Eur, maksimali paskolos suma – 100 000 Eur;

Kokiam terminui teikiamos būsto paskolos?

  • Maksimalus terminas – 30 metų.

Kas gali skolintis?

Paskola būstui įsigyti teikiama Kauno kredito unijos nariams bei norintiems jais tapti Kauno miesto, rajono ir Kaišiadorių rajono gyventojams, sulaukusiems 18 metų amžiaus ir gaunantiems nuolatines pajamas.

Kam gali būti naudojamos būsto paskolos lėšos?

Paskola skirta būsto įsigijimui.

Ar galima grąžinti būsto paskolą anksčiau?

Taip, Jūs galite grąžinti paskolą anksčiau nustatyto termino. Grąžinantiems turimą būsto paskolą ar jos dalį anksčiau termino jokios nuobaudos ar suvaržymai nėra taikomi.

Ar teikiamas būsto kreditas jaunoms šeimoms?

Jaunoms šeimoms, kaip ir kitiems klientams, būsto paskolos teikiamos nurodytomis sąlygomis, atsižvelgiant į kliento ar klientų finansines galimybes. Papildomai pagal poreikį gali būti teikiama ir vartojimo paskola būstui įsirengti.

Ar galima būsto paskola dirbantiems užsienyje?

Būsto paskola dirbantiems užsienyje galima. Tokiu atveju klientas turi pateikti dokumentus, įrodančius apie savo darbą bei gaunamas pajamas, paprastai – darbo sutartį ir išrašą iš banko, kuriame atsispindėtų nuolatinės gaunamos pajamos. Būsto paskola Lietuvoje dirbant užsienyje, pastebima, pastaruoju metu vis dažniau domimasi, klausimų, ar galima gauti būsto paskolą dirbant užsienyje sulaukiama tiek iš Kauno miesto, tiek iš aplinkinių rajonų gyventojų.

Ar galima būsto paskola emigrantams?

Būsto paskola emigrantams taip pat galima, kaip ir dirbantiems užsienyje. Tokiu atveju klientas turi pateikti dokumentus, įrodančius apie savo darbą bei gaunamas pajamas, paprastai – darbo sutartį ir išrašą iš banko, kuriame atsispindėtų nuolatinės gaunamos pajamos.

Kaip pasiskolinti būsto remontui?

Būsto paskolos neišduodamos būsto remontui. Norint pasiskolinti būsto remontui reikėtų naudotis vartojimo kreditu arba, jei paskola didesnė – paskolomis būsto remontui įkeičiant nekilnojamą turtą.

Kitos būsto paskolos sąlygos:

  • paskola išduodama eurais;

  • galima pasirinkti atsiskaitymo laikotarpį;

  • galima pasirinkti norimą įmokų mokėjimo dieną;

  • paskolos užtikrinimas – įsigyjamas arba turimas nekilnojamas turtas;

  • paskolos ir užtikrinimo santykis – 85 % turto vertės arba kainos (skaičiuojama nuo mažesnės sumos);

  • galima skolintis su bendraskolininku;

Planuojantiems skolintis, teikiamos nemokamos finansinės konsultacijos (pajamos, palūkanos, marža, eiga, eiliškumas, etapai, paskolos ėmimas, ėmimo žingsniai ir t.t.). Galima skolintis ir dirbant su verslo liudijimu.

Kauno kredito unijoje paskolos išduodamos gyvenantiems arba dirbantiems Kauno mieste, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šakių, Kazlų rūdos, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos rajonuose arba turintiems kitų sąsajų su šiomis teritorijomis.