Vartojimo paskolos palūkanos (normos)

kainosKauno kredito unijoje teikiamos trijų rūšių vartojimo paskolos: vartojimo paskola iki 5000 eurų, vartojimo paskola iki 15000 eurų ir vartojimo paskolos automobiliui. Vartojimo paskolos suteikiamos iki 5 metų laikotarpiui bei nereikalaujamas turto įkeitimas.

Vartojimo paskolų palūkanos priklauso nuo daugelio dalykų: pajamų, įsipareigojimų, darbo stažo, šeimyninio statuso ir t.t. Priklausomai nuo paskolos rūšies bei to, ar paskolos teikiamos su laidavimu, ar be jo, minėtų paskolos palūkanos bei jų normos gana smarkiai skiriasi. Vartojamosios paskolos palūkanos gali būti kintamos ir fiksuotos. Dažniausiai vartojimo paskolų palūkanos Kauno kredito unijoje yra kintamos. Tai reiškia, kad palūkanos ne visą sutarties laikotarpį bus vienodos. Vartojamosios paskolos palūkanos kinta priklausomai nuo to, kaip kinta 12 mėnesių terminuotų indėlių palūkanos. Joms didėjant – didės ir paskolos palūkanos ir atvirkščiai – mažėjant mažės ir paskolos palūkanos.

Paskolai iki 5000 eurų šiuo metų taikomos palūkanos svyruoja nuo 7,5 iki 10,5 proc. Paskolai iki 15000 eurų taikomos palūkanos svyruoja nuo 6,5 iki 8,5 proc.

Atkreiptinas dėmesys, jog konkrečios palūkanos ir jų normos apskaičiuojamos atsižvelgus į konkretaus kliento poreikius, finansinę situaciją ir galimybes. Žinotina, kad paskolai su laidavimu paprastai taikomos mažesnės palūkanų normos.