Nuo šiol savo kredito istoriją gyventojai gali sužinoti ir „Perlo“ terminaluose

Gyventojai informaciją apie pradelstas skolas už bankines, lizingo, telekomunikacijų, smulkiųjų ir Kredito istorijavartojimo kreditų, elektros tiekimo ir kitas paslaugas bei prekes gali gauti ir „Perlo“  terminaluose. Gyventojui sutrumpintoje kredito istorijoje pateikiamas skolų skaičius, suma ir kreditoriaus pavadinimas, su kuriuo vėluojama atsiskaityti.

Ataskaitą iš „Perlo“ terminalo galima gauti su asmens tapatybės kortele, pasu arba naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimu. Gyventojams pateikiama sutrumpinta kredito istorijos ataskaitos versija, kurią sudaro aktyvios skolos. Išsamią kredito istorijos ataskaitą su asmeniniu kredito reitingu, padengtų skolų informacija, kreditorių domėjimusi asmens duomenimis bei verslo sąsajomis gyventojai gali gauti „Mano Creditinfo“ sistemoje internetu.

Asmeninė kredito istorija formuojama kiekvienam Lietuvos gyventojui nuo 18 metų amžiaus. Kredito istorija susideda iš dviejų dalių – finansinių įsipareigojimų ir mokėjimų istorijos. Finansiniai įsipareigojimai – tai įvairūs kreditai bankuose, kredito unijose, lizingo ar smulkiųjų kreditų bei vartojimo kreditų bendrovėse. Mokėjimų istorija – tai pradelsti mokėjimai už šiuos kreditus ir mokėjimai už kitas paslaugas (telekomunikacijų, elektros, komunalines, draudimo, kabelinės TV ir kiti).

Gera kredito istorija padeda gauti palankesnes sąlygas skolinantis būstui, studijoms, imant vartojimo paskolą, perkant išsimokėtinai (lizingu). Pavyzdžiui, mažesnes paskolų palūkanas, ilgesnį paskolos grąžinimo terminą, gali būti neprašoma papildomų garantijų, užstatų ir panašiai.