Svajokite drąsiau

Norėtumėte pirkti automobilį? O gal galvojate apie kelionę į užsienį ar planuojate šventę savo vaiko vestuvėms? Ar tai Vartojimo paskolaviena jūsų svajonių? Nuostabu! Ir nereikia baimintis, kad jūsų svajonės neišsipildys ir liks tik svajonėmis. Jeigu jūsų baimė kyla dėl finansinių problemų, jums tikrai gali padėti vartojimo paskola.

Vartojimo paskolos yra dviejų pagrindinių rūšių:

  • Paskola su užtikrinimo priemone
  • Paskola be užtikrinimo priemonės

Paskolos su užtikrinimo priemone, paprastai yra didesnių piniginių sumų, ilgesnio laikotarpio. Tokiu atveju skolintojas paprastai prašo įkeisti nekilnojamąjį turtą. Turto įkeitimo atveju, nuosavybės teisė lieka skolininkui. Tačiau, jeigu paskola negražinama laiku, skolintojas turi teisę perimti įkeistą turtą, paskolai padengti. Skolinantis be užtikrinimo priemonių nereikalaujama įkeisti turtą, kadangi tokios paskolos paprastai būna nedidelių piniginių sumų. Vertinant abi medalio puses, paskoloms su užtikrinimo priemonėmis paprastai yra taikomos mažesnės palūkanos, tokios paskolos teikiamos ilgesniam laikotarpiui, kad skolininkas galėtų išsilyginti įmokų dydžius, susiplanuoti savo piniginius srautus. Vartojimo paskolas be užtikrinimo priemonių gali imti visi norintys ir atitinkantys atsakingo skolinimosi nuostatus asmenys. Tuo tarpu vartojimo paskola su užtikrinimo priemone išduodama tik įkeičiamo turto savininkui(ams).

Vartojimo paskolas teikia:

  • Kredito unijos
  • Bankai
  • kitos finansinės institucijos

Nors informacijos yra tikrai nemažai, tačiau žmonėms yra ganėtinai sunku priimti sprendimą kur ir kaip skolintis. Geriausias būdas tai išsiaiškinti yra palyginti vartojimo paskolų metines palūkanų normas (MPN) atskirose institucijose. Taip pat išsiaiškinti ir visas papildomas išlaidas, kurias privalu sumokėti skolininkui (pvz. sutarties mokestis). Šiai dienai vartojimo paskolos MPN atskirose kredito unijose svyruoja nuo 6,5 % iki 18 %. Taip pat gali skirtis ir vartojimo paskolos laikotarpis, užtikrinimo priemonės reikalingumas skolinamajai sumai ir kitos sąlygos.Taip pat sąlygos gali skirtis ir nuo individualių pasiūlymų atskirose finansinėse institucijose (pvz. specialios sąlygos nuolatiniams klientams-nariams).

Be abejo pačiai paskolos kainai įtakos turi ir paties skolininko istorija. Tai reiškia, kad paskolos išdavimo metu skolintojas, gavęs skolininko sutikimą, vertina skolininko turėtas paskolas, mokėjimų istoriją, kitą susijusią informaciją. Neretai skolininkams su prasta kredito istorija paskolos apskritai nėra išduodamos arba joms yra taikomi individualūs palūkanų procentai, gali būti pasiūlytos griežtesnės sąlygos.

Bendru atveju vartojimo paskola gali būti naudojama:  automobilio pirkimui, skolų refinansavimui, mokesčiui už mokslą, kelionių išlaidoms, namų atnaujinimui, remontui, baldų pirkimui, atostogoms ir t.t. Tad įvertinę savo galimybes ir pasitarę su konsultantais, drąsiai kreipkitės dėl vartojimo paskolos ir išpildykite savo svajones.

Jūsų pasirinkimas gali būti ir Kauno kredito unija www.kku.lt