Seimas priėmė svarstyti euro įvedimo įstatymo projektą

Lietuvai nuo 2015 metų ketinant įvesti eurą. Už pateiktą projektą balsavo 103 Seimo nariai, prieš – 2, o susilaikė 3 euro įvedimasparlamentarai. Projekte numatomi praktiniai euro įvedimo klausimai: pinigų keitimo, kainų skelbimo, visuomenės informavimo ir kiti.

Finansų ministras Rimantas Šadžius, pristatydamas įstatymą, tikino, kad lito pakeitimas euru įvyks skandžiai. Jis sakė, kad euras gyventojams atneš naudos – sumažės palūkanos už paskolas, nebebus valiutos keitimo mokesčio. Ministras tikino, kad litą keičiant euru, pinigai Lietuvos banke bus keičiami neribojant sumos ir neribotą laiką. Pasak jo, nemokama litus į eurus keis apie 500 Lietuvos pašto skyrių, bet tik du mėnesius.

Europos Komisija šių metų birželį turėtų pranešti, ar Lietuvai bus leista nuo 2015 metų tapti euro zonos nare. Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais.