Projektas „Atsisakyk greituko“ įgauna savo pagreitį

Atsisakyk greituko !

Kauno kredito unija prie projekto „Atsisakyk greituko“ prisijungė dar kovo mėnesį. Kad toks projektas yra reikalingas ir aktualus šiai dienai nekyla nė mažiausios abejonės. Iki balandžio 30 dienos Kauno kredito unija refinansavo iš greitųjų kreditų bendrovių gautų paskolų už 173 tūkstančius litų. Vidutinis refinansuojamos paskolos dydis apie  6 tūkst. Litų. Didesnioji dalis besikreipiančių, dėl paskolų refinansavimo, yra jaunos moterys iki 25 metų amžiaus.

 „Užklausų dėl „greitukų“ refinansavimo turime tikrai daug. Konsultacijos, kaip padėti greitukų klientams refinansuoti savo paskolas, vyksta kiekvieną mūsų darbo dieną. Mūsų unijoje paskolų refinansavimo palūkanos yra mažiausiai 10 kartų mažesnės nei greitųjų kreditų bendrovėse. Vis tik laikydamiesi atsakingo skolinimo nuostatų galime refinansuoti tik kas penktą paskolą,“- pasakoja Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

Tiesiogiai su nukentėjusiaisiais nuo „greitukų“ dirbančioms Kauno kredito unijos darbuotojoms neretai tenka ne tik konsultuoti finansiniais klausimais, bet ir išklausyti besikreipiančius, palaikyti juos morališkai. Dažnai žmonės skundžiasi nesupratę, kokią sumą, kaip ir kada reikės grąžinti, nebūna tinkamai supažindinti su sutarties sąlygomis, įmokų mokėjimo terminais. Kas antras besikreipiantis dėl „greituko“ paskolos refinansavimo apskritai būna tik labai paviršutiniškai susipažinęs su paskolos sąlygomis.

 „Savo būsimiems stengiamės pateikti kuo išsamesnę informaciją tiek apie mūsų unijoje teikiamas paslaugas, tiek apie refinansavimo galimybes, įvertiname turimas paskolas bei pateikiame rekomendacijas. Paprastai paskolos refinansuojamos su tikslu pagerinti turimos paskolos sąlygas(sumažinti palūkanų normą, atsisakyti pridėtinių ar administravimo mokesčių, sumažinti mokamas įmokas),“- sako Kauno kredito unijos operacijų vadybininkė Gintarė.

Iki balandžio 30 dienos dėl paskolų refinansavimo kreipėsi apie 200 kauniečių. Besikreipiančiųjų srautas nenutrūkstamas. Kai kurios laiškuose ar susitikimo metu pasakojamos istorijos, vertos rašytojo plunksnos…  

Kauno kredito unijos administracijos vadovės Ernestos nuomone finansiniais klausimais žmonės domisi tikrai per menkai. Švietimas finansinio raštingumo klausimais turėtų būti pradedamas jau mokyklos suoluose, nes vos sulaukęs pilnametystės bet kuris jaunuolis gali tapti greitųjų kreditų bendrovių klientu. Išplėtotas greitųjų kreditų bendrovių tinklas trumpalaikes paskolas teikia 24 val. per parą , o 95 % sutarčių yra sudaromos ryšio priemonėmis. Net 20 % greitųjų kreditų teikėjų netikrina, ar klientas turi pajamų. Neretai skaudžias pasekmes tenka spręsti pasitelkus tėvus,gimines ir draugus.

Paskolos refinansavimas – tai finansinis sprendimas, kuriuo paskolos mokėtojas gauna naują paskolą tam, kad sumokėtų pradines savo jau turimas paskolas ir tokiu būdu sutaupytų pakankamai lėšų dėl pasikeitusių paskolos mokėjimo įkainių ir/ar sąlygų. Jei paskolos refinansavimas vykdomas gerai pasirinktu momentu, tai padeda sumažinti visą turimą paskolos naštą bei mėnesinius paskolos mokesčius. Taip pagerinant savo finansines galimybes.

Esminis paskolos refinansavimo (perėmimo) tikslas yra turimą paskolą „iškeisti“ į paskolą palankesnėmis sąlygomis (mažesnėmis  palūkanomis, palankiu mokėjimų grafiku) negu mokate šią dieną arba prasitęsti paskolos grąžinimo terminą ir taip sumažinti mėnesines paskolos įmokas.

Kauno miesto bei rajono gyventojai, dirbantys ar besimokantys  šioje teritorijoje gali tiesiogiai kreiptis į Kauno kredito unijos specialistus dėl greitųjų kreditų refinansavimo.

Konsultuojama telefonu:
+370 37 752762
+370 687 86994
+370 609 98526

 ar El. Paštu: info@kku.lt