Policija praneša apie padirbtus eurus. Būkite budrūs!

Prie euro jau dvi savaites besipratinančią Lietuvą vos ne kasdien baugina pranešimai apie aptiktus suklastotus banknotus. Policijos pareigūnai įtaria, kad padirbtus pinigus iš užsienio į mūsų šalį gabena Euro atpazinimasorganizuota nusikaltėlių grupuotė. Per dvylika šių metų dienų dėl netikrų eurų Lietuvoje jau pradėti 58 ikiteisminiai tyrimai, rašo „Lietuvos rytas“.

Vien pirmadienį šalyje nustatyti 22 atvejai, kai rasti galimai suklastoti eurai. Ekspertai tiria pastaruoju metu Lietuvoje aptiktas galimai suklastotų eurų kupiūras. Po maždaug kelių savaičių ekspertai turėtų pasakyti, ar Lietuvoje rasti eurai buvo pagaminti vienoje spaustuvėje, ar skirtingose vietose.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad, manoma, kad suklastoti eurų banknotai tikriausiai pateko iš kitų Europos valstybių. Vien praėjusią parą Lietuvos policijos įstaigos gavo dar 13 pranešimų apie galimai padirbtus eurus. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla BNS sakė, kad galimai suklastotų eurų ekspertizės išvados pareigūnams duos daugiau žinių ir padės nustatyti jų plitimo kelią.

Primename, kad litus į eurus gali iškeisti kredito unijose, Lietuvos banko ir Lietuvos pašto skyriuose. Nei namuose, nei gatvėje oficialūs keitimai nebus atliekami.

Taip pat pristatome vaizdinę medžiagą – Kaip atpažinti eurus?  ir Eurų apsaugos priemonės

 

 

Parengta pagal Elta.lt ir Euras.lt