Penktadienio skaitiniai. Dovanų gidas su studentišku biudžetu.

reikia pinigųArtėja jūsų geriausio draugo gimtadienis, bet jūs ką tik išleidot paskutinius savo pinigus anglų kalbos, teisės istorijos ar ekonomikos vadovėliams.  Ne užilgo Kalėdų šventė, o jūs net nepradėjote  galvoti apie kalėdines dovanas savo artimiesiems ir draugams, tarp kitko jūsų sąskaitoje „pūpso“ apvalus nulis. Panašios situacijos yra pažįstamos ne vienam studentui ir turbūt dažną verčia jaustis nepatogiai… Bet juk artėjančios šventės ar dovana draugui neturėtų jums tapti išbandymu. Pasidalinsime keliais praktiniais patarimais, kurių dėka galėsite išsisukti iš situacijų ir pateikti originalią dovaną

Išrinktieji

Nors Jūs ir bendraujate su galybe žmonių, bet tikrai neprivalote ištuštinti savo banko sąskaitos ir apdovanoti visų, kuriuos pažįstate. Gali būti, kad jums patinka teikti prabangias dovanas, bet jūs juk esate studentas, o ne Kalėdų senelis. Sveikindami savo grupės draugus, panaudokite išradingumą, o pinigus pataupykite artimiausiesiems: savo merginai ar vaikinui, tėvams, geriausiems draugams, broliams ir seserims. Taip jūs galėsite išrinkti norimas dovanas savo „išrinktiesiems“.

Kūrybiškumas

Gal ir nuskambės keistai, bet dovanas pagaminti galite ir patys. Pačių nupieštos atvirutės, kad ir kompiuterio pagalba, dažnai yra žymiai gražesnės ir malonesnės nei pirktinės.  O jūsų sukurtas fotoalbumas ar foto montažas bus išskirtinės ir nepakartojamos dovanos jūsų draugams. Tokie pačių rankomis sukurpti darbeliai yra labai originalūs nepakartojami. Ir visai netikėtai, kurdami kitiems, jūs galite atrasti savo slaptus gebėjimus ir „atrakinti“ paslėptus talentus.  🙂

Beje, jeigu leidžia sąlygos, galite palepinti savo draugus išskirtiniais savo darbo kepiniais, desertais ar net pagaminti tortą.

 Humoras

Jei ant savos gamybos atvirutės jūs perteiksite pokštą, nutikusį jums būnant kartu (pavyzdžiui istoriją, kada pramiegojote svarbų atsiskaitymą arba bėgote iš paskaitų), jūsų draugo veidą tikrai nušvies šypsena.  Tinkamai pateiktas pokštas, komiška situacija ar įvykis gali įprastą baltą lapą padaryti įsimintiniausia dovana. Juk savo draugui dovanų jūs įteikiate gerą emociją!!!

Tik nesusigundykite nueiti lengviausiu keliu,- pirkdami visiems atsibodusius gimtadienio atvirukus iš prekybos centro.

 Perkam kartu

Vis tik jeigu norite savo draugą nustebinti ir padovanoti jam trokštamą brangų daiktą, tiesiog „susimeskite“ pirkiniui su kitais bičiuliais. Taip pasidalinsite išlaidas, o drauge renkant dovaną gali kilti įdomesnių idėjų, kaip supakuoti ar įteikti dovaną (pvz. dainuojant mėgiamą kūrinį). Taip savo draugui suteiksite dar daugiau džiaugsmo ir turėsite gražių prisiminimų.

 

Apibendrinant: niekada nesijauskite turį išleisti daug pinigų pirkdami dovanas. Svarbu pati idėja, dėmesys kurį parodote savo draugui. Jūsų kūrybinis darbas tikrai neliks nepastebėtas.  Savo sukurta dovana parodysite išskirtinį dėmesį savo draugui ar bičiuliu, o gavęs tokią dovaną jis tikrai supras, kad yra jums svarbus, kad jūs galvojate ir rūpinatės juo (arba ja).  Na, o jei gavėjas mano kitaip, tai tikrai nėra jūsų rūpestis. Atminkite, tai nėra jūsų vertas reikalas.