Penki patarimai, kaip pasiruošti euro įvedimui

Euro įvedimas Lietuvoje yra iššūkis net tik bankams, bet ir jų klientams – tiek fiziniams asmenims, tiek Eurasverslui. Todėl labai svarbu, kad būtume gerai informuoti ir susipažinę su euro įvedimo procedūromis.

  • Siekite „įsivesti“ eurą be grynųjų pinigų keitimo.

Grynuosius pinigus rekomenduojame ne keisti, o iš anksto įnešti į bankų sąskaitas kur jos, atėjus euro įvedimo datai, automatiškai be jokių papildomų išlaidų bus perskaičiuotos į eurus. Toks būdas būtų pats ekonomiškiausias ir vėliau nereikalaus gaišti brangaus laiko pinigų keitimo vietose.

  • Neskubėkite keisti grynų pinigų forma sutaupytų pinigų dvigubos cirkuliacijos laikotarpiu.

Tais atvejais, kai taupantys asmenys nesiryžtų atsisakyti grynųjų pinigų ir toliau norėtų jais disponuoti, rekomenduojame taip vadinamus „kojinių“, „stiklainių“ ar „čiužinių“ pinigus neskubėti keisti pirmosiomis dienomis po euro įvedimo ir nesudaryti nereikalingų eilių bei problemų tiems, kuriems iš tiesų būtina skubiai pasikeisti. Primename, kad kredito įstaigos dar pusę metų po euro įvedimo nemokamai keis litus į eurus ir bus galima pasikeisti sutaupytus pinigus sugaištant žymiai mažiau laiko.

  • Konsultuokitės ir aiškiai deklaruokite savo grynųjų eurų poreikius.

Dvigubos pinigų cirkuliacijos laikotarpiu ir taip labai didelis grynųjų pinigų kiekis padidės trigubai. Tiek pinigų tvarkymo institucijoms, tiek mažoms įmonėms ir prekybininkams, naudojantiems daugiau grynųjų pinigų, svarbu gerai suplanuoti ir apgalvoti likvidumo valdymą. Siūlome jau dabar kreiptis į kredito įstaigas dėl išankstinio eurų pristatymo, naudotis bankų konsultacijomis kaip optimizuoti pinigų poreikį, išsiaiškinti kur ir kokiais kiekiais bus galima atlikti pinigų keitimą.

  • Nepasiduokite sukčių vilionėms.

Pinigų keitimą atlikti gali tik įgaliotos kredito įstaigos ir AB „Lietuvos paštas“. Jokių darbuotojų vizitų į piliečių namus ir paslaugų teikimo namuose nėra numatyta. Siūlome atidžiai saugoti savo elektroninės identifikacijos duomenis, bankų sąskaitų, slaptažodžių duomenis ir nepasiduoti sukčiaujančių asmenų apgaudinėjimui, kurių aktyvumas pinigų keitimo laikotarpiu gali padidėti.

  • Turite pinigų kredito įstaigoje ar banke? Jums nieko nereikia daryti!

Kredito įstaigos automatiškai ir be jokių mokesčių pakeis sąskaitose esančius litus į eurus pagal oficialų nustatytą kursą, todėl klientams dėl euro įvedimo nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų.

Primename, kad Kauno kredito unijoje visi unijos nariai ir klientai galės pasikeisti litus į eurus Lietuvos Banko nustatytu kursu nemokamai. Lėšos esančio unijos sąskaitose bus perskaičiuotos į eurus automatiškai.

Savo narius Kauno kredito unija ir toliau pastoviai informuos apie euro įvedimo procesus, skelbs naujienas tiek savo tinklalapyje, tiek FB profilyje. Taip pat naujienas galite sekti ir Kauno kredito unijos kas mėnesį išleidžiamame naujienlaiškyje.