Patarimai imantiems paskolą nekilnojamajam turtui

Šiuo metu itin išaugo nuosavo būsto paklausa, dėl to daugelis stengiasi rasti būdų ką padaryti, kad būtų suteikta nekilnojamo turto paskola būsto įsigijimui kuo palankesnėmis sąlygomis, t.y. mažesne metine palūkanų norma ar pradiniu įnašu.

Kauno kredito unija yra viena iš pirmaujančių finansinių institucijų, kurią renkasi pilnamečiai asmenys, gyvenantys ar dirbantys Kauno mieste ir Kauno, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šakių, Kazlų rūdos, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos rajonuose arba turintiems kitų sąsajų su šiomis teritorijomis. Taip yra dėl to, kad mūsų finansų konsultantai, kiekvienam asmeniui, kuris kreipiasi dėl paskolos nekilnojamam turtui pateikia geriausią galimą individualų pasiūlymą, kur įvertinus jūsų finansines galimybes yra siūlomi galimi paskolos variantai. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti valstybės subsidija, skirta pirmojo būsto įsigijimui. Ja gali pasinaudoti jaunos šeimos, kurios dar neturi jokio nekilnojamojo turto. Taip pat galima gauti paskolą ir įkeitus turimą nekilnojamąjį turtą, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad paskola nekilnojama turtui gali siekti iki 85 procentų būsto vertės.

Nekilnojamojo turto paskola yra išduodama įvertinus jūsų ir jūsų sutuoktinio/gyvenimo partnerio finansines galimybes. Tad labai svarbu užsiregistravus asmeninei konsultacijai, su Kauno kredito unijos finansų konsultantu atvirai bendrauti ir bendradarbiauti ne tik laiku pateikiant visus reikalingus dokumentus, įrodančius oficialias pajamas, bet ir papildomus pajamų šaltinius ar turimą nekilnojamąjį turtą, kuris jums priklauso. Įvertinus visas aplinkybes bus aiški situacija ar įmanomas nekilnojamojo turto keitimas pirkimas ir bus pateiktas individualus paskolos pasiūlymas, labiausiai atitinkantis jūsų poreikius.

Kaip matote galimybių gauti reikalingo dydžio būsto paskolą tikrai yra, tačiau tiksliai sužinoti konkrečią sumą ir paskolos sąlygas, galima sužinoti asmeninės konsultacijos metu, kur Kauno kredito unijos atstovas, įvertins jūsų situaciją ir pateiks visą su paskolos gavimu, susijusią informaciją. Tam, kad jums apsispręsti būtų paprasčiau ir jaustumėtės užtikrintai, prašydami paskolos, dalinamės naudingais patarimais į kuriuos tikrai verta atkreipti savo dėmesį.

Ką reikia žinoti imant paskolą nekilnojamam turtui?

Tam, kad sužinotumėte kokio dydžio paskolos, skirtos nekilnojamojo turto įsigijimui, galite tikėtis, patariama iš anksto pasiruošti reikalingus dokumentus bei įsivertinti savo galimybes. Tai padės padaryti interaktyvi Kauno kredito unijos nekilnojamo turto paskolos skaičiuoklė, kur įvedę pageidaujamą paskolos sumą ir terminą, galite matyti bendrą informaciją, kokios metinės palūkanų normos bus taikomos ir kokia bus bendra paskolos suma, įskaičiuojant palūkanas, ir administravimo mokesčius bei kiek pinigų reikės mokėti per mėnesį.
Įsivertinus savo galimybes, rekomenduojama užsiregistruoti asmeninei konsultacijai, kurios metu bus atliekamas paskolos paraiškos vertinimas, kurio metu bus pateikiamas individualus finansinis pasiūlymas. Kol vyksta vertinimo procesas, jums reikės pateikti reikalingus dokumentus (galiojančią asmens tapatybės kortelę ar pasą, pasirašyti sutikimą tvarkyti asmens duomenis ir tikrinti jūsų kredito istoriją bei pateikti banko išrašą ir darbo santykius įrodančius dokumentus už pastarąjį pusmetį). Jei jus domina ar galimas turto įkeitimas už paskolą, jums tuomet reikės pateikti ir šio turto vertinimo dokumentus. Praėjus sėkmingam vertinimo procesui ir įvertinus siūlomas paskolos sąlygas, galite pasirašyti paskolos gavimo sutartį ir įsigyti savo svajonių būstą.

Kokias didžiausias klaidos imant paskolą?

Vienos iš pagrindinių klaidų, prašant būsto paskolos, yra tai, kad žmonės neįvertina kokios sumos pinigų jiems reikės ne tik namo ar buto įsigijimui, bet ir jo įrengimui. Tad visuomet rekomenduojama apskaičiuoti bent minimaliai, kokios pinigų sumos jums reikės papildomai, kad galėtumėte savo būste, sukurti tokias sąlygas, kad galėtumėte įsikelti ir gyventi.

Kita dažnai pasitaikanti klaida, kad dažnai žmonės nutyli apie papildomus pajamų šaltinius, kurie galėtų pagerinti ne tik jų kredito istoriją, bet ir šansus gauti norimą paskolos nekilnojamo turto įsigijimui, sumą. Taip pat nereiktų orientuotis į kitų žmonių patirtis ir patarimus, kaip jiems pavyko gauti paskolą, nes bus vertinama jūsų ir jūsų šeimos individuali situacija, kuri bus vertinama galbūt visai pagal kitus kriterijus, nei jie. Tad geriausia, visuomet tartis ir konsultuotis su savo srities ekspertais, kurie įvertins realią situaciją ir įvardins visus galimus variantus, be jokių išankstinių nuostatų ar spėjimų.

Taip pat viena gana dažnai pasitaikanti klaida, kuomet planuojamas nekilnojamo turto įkeitimas, tačiau iki galo nėra sutvarkyti nuosavybės dokumentai. Tokiu atveju, kreditas su nekilnojamojo turto įkeitimu bus nesuteikiamas. Beje ir norintys įsigyti pirmąjį būstą, kuriam būtų taikoma subsidija, dažnai atidžiai neįvertina visų sąlygų, pagal kurias yra vertinama ar jūs ir jūsų šeima patenka į subsidijuojamų šeimų kategoriją, pagal nustatytus kriterijus. Be to, dažnai pasirenkamas būstas, kurio vertė yra gerokai didesnė, nei taikomas subsidijos dydis. Dėl to, reikėtų gerai įsivertinti savo galimybes ir pasitarti su savo srities profesionalais, kurie ne tik patars, bet ir pasiūlys geriausiai tinkantį variantą būtent jums.

Dažniausiai užduodami klausimai prieš imant būsto paskolą

Prieš imant būsto paskolą, dažnai kyla pačių įvairiausių klausimų. Nuo standartinių klausimų: kokio dydžio paskolą galima gauti? Kokia yra maksimali galima paskolos suma? Kokia metinių palūkanų norma bus taikoma ar reikalingas nekilnojamo turto įkeitimas ir dar daugybė kitų. Visus atsakymus į klausimus galite rasti Kauno kredito unijos internetinėje svetainėje, paspaudus pageidaujamos srities skiltį, pavyzdžiui, NT paskola arba paskola namo statybai. Tačiau reikėtų turėti omenyje tai, jog kiekvienu atveju paskolos sąlygos, jos dydis, terminas ir taikoma metinė palūkanų norma priklauso nuo jūsų individualios finansinės situacijos, kredito istorijos, turimų pajamų ar santaupų bei kitų turimų finansinių įsipareigojimų. Dėl to, rekomenduojama užsiregistruoti asmeninei konsultacijai su Kauno kredito unijos finansų konsultantu, kuris įvertinęs visus pateiktus duomenis, juos įvertins ir pateiks individualų paskolos pasiūlymą, lanksčiomis sąlygomis, kad jums finansinė našta nebūtų per sunki ir neparibotų jūsų galimybių.

Dar vienas iš gana dažnai užduodamų klausimų, susijusių su paskola NT pirkimui yra apie galimybę gauti būsto paskolą, kurios pakaktų ir jo remontui ar buitinei technikai įsigyti. Tokiu atveju, rekomenduojama pasiskaičiuoti ir sąmatą, kiek planuojate skirti būsto įsirengimui ar remonto darbams. Nepamirškite, kad toks sprendimas yra ekonomiškai naudingesnis ir leidžia sutaupyti, nes jums nereiks imti lizingų, kurių palūkanos dažnai yra žymiai didesnės nei tos, kurias siūlo Kauno kredito unija.

Dauguma žmonių dirba ne Lietuvoje, tačiau nori įsigyti nekilnojamąjį turtą savo šalyje, dėl to daugelis bankų ar kitų finansinių institucijų gana nenoriai suteikia paskolas ar kitą finansinę pagalbą. Kauno kredito unija vis dažniau sulaukia užklausų ir klausimų apie tai ar dirbant užsienyje yra galimybė gauti paskolą nekilnojamojo turto įsigijimui Lietuvoje. Gera žinia ta, kad asmeninei konsultacijai gali registruotis ir emigrantai, kurie dėl ekonominių ar kitų priežasčių yra išvykę į kitą užsienio šalį. Svarbu, kad jie turėtų dokumentus apie turimus darbo santykius ir banko išrašą apie pastovias legalias pajamas. Visos kitos sąlygos niekuo nesiskiria nuo tų, kurios yra taikomos klientams, gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvoje.