Paskolų palūkanos (normos)

euro__monetaPaskolų palūkanos arba paskolų palūkanų normos – vienas iš pagrindinių kriterijų, į kurį būtina atkreipti dėmes ir kurį būtina įvertinti žmonėms, planuojantiems imti vartojamąsias, būsto, verslo ir kitas paskolas.

Paskolų palūkanos arba paskolų palūkanų normos finansines paslaugas teikiančiose įstaigose yra skirtingos. Todėl prieš priimant sprendimą rekomenduojama pasidomėti ir įvertinti bent kelių įstaigų skelbiamus duomenis ir nuspręsti, kurios iš jų siūloma paskolų palūkanų norma yra priimtiniausia, kur siūlomos mažiausios ar geriausios paskolų palūkanos.

Kauno kredito unijoje taikomos kintamos palūkanos tiek vartojimo kreditams, tiek būsto bei kitoms paskoloms Kauno, Jonavos, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Kaišiadorių, Šakių bei Prienų rajonų savivadybių teritorijose.

Kauno kredito unijoje metinė paskolų palūkanų norma svyruoja nuo 4 iki 10,5 proc. Ji yra kur kas mažesnė nei norma, taikoma bankų, taip pat ir dauguma Lietuvoje veikiančių kredito unijų.

Norintiems susipažinti su skirtingų finansinių įstaigų siūlomomis vartojimo ir kitų paskolų palūkanų normomis rekomenduojame susipažinti su svetainėje http://www.bankai.lt skelbiama informacija:
http://www.bankai.lt/paskolos/vartojimo

Įvertinkite kokios yra būsto paskolų palūkanos

Prieš priimant sprendimą teikti paraišką dėl būsto paskolos, rekomenduojama įsivertinti ne tik savo ir savo šeimos finansines galimybes, bet ir įvertinti kokio dydžio yra palūkanos, kurias teks mokėti. Nuo to priklauso, kokio dydžio bus galutinė būsto paskolos suma.

Palūkanų skaičiavimas priklauso nuo to ar jūs imate būsto paskolą jo įsigijimui ar remonto darbams, įkeičiant turimą nekilnojamąjį turtą. Tad, kiekvienu atveju, nagrinėjama individuali situacija ir yra ieškoma geriausio sprendimo. Paskolų palūkanos priklauso nuo sumos dydžio, kurią norite skolintis, termino, per kurį turėsite grąžinti paskolą trukmės ir sąlygų, pavyzdžiui pradinio įnašo ar įkeičiamo nekilnojamojo turto. Įvertinus visus kriterijus nustatoma bendra kredito kainos metinė norma ir bendra kredito gavėjo mokama suma.

Tiksliau apsiskaičiuoti, kiek jums kainuotų būsto paskola, jums padės interaktyvi Kauno kredito unijos paskolų skaičiuoklė, kur suvedus norimą paskolos sumą ir terminą, matysite kokio dydžio palūkanos bus taikomos.

Sužinokite kuris kreditorius taiko geriausias paskolų palūkanas

Dauguma finansų ekspertų pataria, kad apsisprendus pasiimti būsto paskolą reiktų išsitirti pasiūlą, ką siūlo skirtingos finansinės institucijos ir kokios yra sąlygos. Tad pateikus užklausas ar atvykus į konsultaciją galima gauti tikslų jūsų finansinių galimybių vertinimą ir sprendimą, kokio dydžio būsto paskola būtų jums suteikiama.

Reikia turėti omenyje, kad visose finansinėse institucijose yra skirtingos paskolų palūkanos. Jos priklauso nuo daugelio kriterijų, nuo bankų taikomos maržos, ekonominės situacijos rinkoje ir valiutų kursų svyravimų. Tad ir palūkanų skaičiavimas yra žymiai sudėtingesnis, nes stengiamasi įvertinti visas galimas rizikas ir grėsmes. Dėl to, dažnai būsto paskoloms yra taikomos kintamos palūkanos, kurios trumpėjant paskolos grąžinimo terminui mažėja tam tikra dalimi. Tačiau ne visada tai yra į naudą kredito gavėjui, nes iškilus ekonominei krizei, visa situacija gali pasikeisti ir būsto paskola pabrangsta, nes stengiamasi kompensuoti galimus nuostolius. Tad reiktų nuolat domėtis ir stebėti situaciją.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Paskolų palūkanos priklauso nuo paskolos tipo ar rūšies, kurią nori pasiimti tiek fiziniai asmenys, tiek įmonės. Pavyzdžiui, jei būsto paskolos prašo fiziniai asmenys – tai palūkanos gali siekti iki 5 procentų, jei prašoma maksimalios 100 000 eurų sumos, 30 metų laikotarpiui. O įmonės gali teikti paraišką nekilnojamojo turto vystymo paskolos gavimui. Maksimalus tokios rūšies paskolos terminas yra 10 metų, o metinės palūkanos siekia 6 procentus.

Paskolų palūkanų dydis priklauso nuo paskolų tipo ir rūšies. Kiekvienu individualiu atveju, jo yra skaičiuojamos ir nustatomos, pagal tai kokie yra kliento poreikiai.

Paskolų palūkanų normos priklauso ne tik nuo paskolos tipo ar rūšies, bet ir nuo to kokio dydžio bus paskola ir jos terminas.

2020 metų birželio mėnesio Lietuvos banko duomenimis, paskolų įmonėms bendra metinė palūkanų norma siekia 2,31 procentų, o fiziniams asmenis – 3,86 procentų.