Pasirodė kolekcinės monetos Baltijos kelio 25-mečiui

monetosLietuvos banko į apyvartą išleistose Baltijos kelio 25-mečiui skirtose dviejose – 25 ir 50 litų – kolekcinėse monetose simbolinis medis vaizduoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos susijungimą į gyvąją grandinę Baltijos kelyje. Medžio lapeliai yra trijų Baltijos valstybių vėliavų spalvų. O abiejų monetų reverse pavaizduoto žemėlapio grafiniuose elementuose pirmą kartą heraldikos ženklais užkoduotos Lietuvos Respublikos trispalvės vėliavos spalvos.  Atsižvelgiant į istorinę įvykio svarbą bei unikalumą, Baltijos kelias yra įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ registrą.

Baltijos kelio 25-mečiui skirtas monetas sukūrė dailininkė Eglė Ratkutė, tai jos pirmoji moneta. Gipsinį modelį išliejo Giedrius Paulauskis.

Baltijos kelio 25-mečiui skirtų monetų reverse pavaizduotame žemėlapyje ties Estija matome taškus – heraldikoje taip vaizduojama geltona spalva, ties Latvija iš kairės į dešinę eina įstrižos linijos – heraldikoje tai reiškia žalią spalvą, ties Lietuva esančios vertikalios linijos heraldikoje reiškia raudoną spalvą.monetos

Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. 25 litų moneta pagaminta iš vadinamojo šiaurės aukso – vario, aliuminio, cinko ir alavo metalų lydinio, jos tiražas 25 tūkst. vienetų. 50 litų sidabro monetos tiražas – 4 tūkst. vienetų.

Monetų nuo jų išleidimo datos galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25). 50 litų sidabro monetos reprezentacinėje dėžutėje kaina – 150 litų. 25 litų moneta atitinka nominaliąją vertę, jos kaina – 25 litai.