Norinčiųjų kurti verslą – nemažėja

Verslumo skatinimo fondo (VSF) projektas – stiprus paskatinimas imtis trokštamos veiklos ir įgyvendinti idėjas. Kauno kredito unijoje verslo naujokų srautas anaiptol nemažėja. Ieškoti papildomų finansavimo šaltinių naujam verslui skatina ir vis gerėjanti ekonominė situacija regione ir artėjantis euras.

„Per 2014-ųjų rudenį buvo konsultuota per 42 klientų. Iš jų paraiškas naujo verslo kūrimui teikė beveik du trečdaliai. Per parėjusį rudens laikotarpį buvo pasirašyta sutarčių už beveik 0.2 mln. litų. Tai vienas geriausių rezultatų Kauno mieste ir Lietuvoje tarp „Verslumo skatinimo fondo“ projekto vykdytojų.“ – teigia Kauno kredito unijos valdybos pirmininkė Ernesta Ramaškaitė.

Daugiau nei 80 proc. Kauno kredito unijoje pasirašytų paskolų buvo suteikta Invega garantija. Tai reiškia, kad pradedantysis verslininkas turi Paskolosgarantuoti tik 20 proc. paskolos sumos. Tokia valstybės teikiama garantija yra  ženkli parama žengiant pirmuosius verslo žingsnius.

Tarp populiariausiųjų verslo krypčių išlieka prekyba (penktadalis pasirašytų ir išduotų paskolų), antroje vietoje – naujos, gamyba užsiimančios įmonės, toliau rikiuojasi grožio paslaugų tiekėjai, taksi, automobilių nuomos paslaugos. Netrūksta ir norinčių steigti kepyklėles, soliariumų studijas . Tokia veikla norinčių užsiimančių įmonių yra apie 10 procentų. Bendra vidutinė VSF paskolos suma Kauno kredito unijoje – 64.000 litų.

Valdybos pirmininkė pastebėjo, kad dirbdami su verslo klientais, Kauno kredito unijos konsultantai neretai atlieka daug aiškinamojo darbo. Atėjusius konsultuotis būsimuosius verslininkus tenka konsultuoti ne tik verslo finansavimo, bet ir rinkodaros, teisiniais ar buhalteriniais klausimais. Bet būtent toks nuoseklus darbas ir duoda geriausius rezultatus. Daugelis kauniečių, pradėjusių savą verslą, sėkmingai gyvuoja iš visų projekto dalyvių savo idėjų  įgyvendinti nepavyko vos 3 procentams.

 

Remiantis LCKU duomenimis, pagal aktyvumą naudojantis Verslumo skatinimo fondo (VSF) paskolomis išsiskiria Kauno m., Šilutės r., Vilniaus m. gyventojai bei įmonės. Iki š. m. spalio 1 d. sudarytų paskolų sutarčių suma sudaro 58 mln. litų.

Savo verslą Lietuvoje norėtų kurti kas ketvirtas gyventojas, tačiau tik kas dešimtas mano turintis tam galimybių. Nemažai norinčiųjų pradėti nuosavą verslą, teigia neturintys verslui tinkamų kompetencijų, tačiau nemaža dalis gyventojų vis dar neturi pakankamai informacijos apie valstybės paramos verslo pradžiai priemones.