Naujas bankų mokestis: atsiskaitai kortele – mokėk!

Master cardNemokamos paslaugos traukiasi į užmarštį. Ieškodami, kaip padengti naujas išlaidas, kai kurie Europos komerciniai bankai jau nustato įkainius netgi už atsiskaitymą debeto kortele. 

Europos komerciniams bankams – griežtesnės sąlygos, daugiau reguliavimo ir priežiūros. Briuselio griežtinamos žaidimo taisyklės didina jų sąnaudas.  Tačiau bankininkai neskursta, nes visos išlaidos galiausiai gula ant klientų pečių.

Lietuvoje paslaugos brangs

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas pripažino, kad mūsų šalis – ne išimtis. Mat bankų, ypač didžiųjų, sąnaudos išaugs ES įvedus griežtesnius reikalavimus dėl kapitalo ir priežiūros.

Teks ne tik papildomai mokėti į bankų gelbėjimo fondą, bet ir išlaikyti jį prižiūrinčią bei kitas kontrolės institucijas. Todėl neatmetama, kad ir mūsų šalyje išnyks nemokamos bankų paslaugos.

„Bankai junta spaudimą ir didėjantį apmokestinimą. Tai, kad jau išaugo paslaugų įkainiai, susiję ir su jiems keliamais papildomais reikalavimais“, – „Lietuvos rytui“ pripažino S.Kropas.

Tiesa, konkurencija galbūt neleis elgtis pernelyg drąsiai. Mat Lietuvoje steigiama vis daugiau finansų kompanijų, kurios teikia panašias į bankų paslaugas, tačiau jų įkainiai gerokai mažesni.

„Gali būti, kad komerciniams bankams teks nustoti teikus kai kurias paslaugas arba atsisakyti kurti naujus produktus“, – svarstė S.Kropas.

 

Visą straipsnį skaitykite: www.lrytas.lt