Mobilus parašas

rankos paspaudimasMieli unijos nariai, norime Jus informuoti, kad stiprinant pinigų pervedimo saugumą ir vadovaujantis Lietuvos banko direktyvomis yra įdiegta nauja saugumo užtikrinimo priemonė – mobilusis parašas.

Tai viena saugiausių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, kuri leidžia prisijungti ir vykdyti operacijas internetinėje bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

Kodėl verta naudotis mobiliuoju parašu?

 • Jungdamiesi prie internetinės bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, į mobilų įrenginį turėsite įvesti tik jums žinomą sPin kodą.
 • Su savimi nereikės nešiotis slaptažodžių kortelės.
 • Vienu mobiliuoju e. parašu galėsite naudotis skirtingų kredito įstaigų internetinės bankininkystės sistemomis.

Kur įsigyti?

Nuvykite į savo ar pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją.

Dėmesio: mobilus parašas gali būti išduotas tik mobiliųjų operatorių abonentams. Išankstinio mokėjimo paslaugų naudotojams mobilus e. parašas neišduodamas.

Kur galite naudoti mobilųjį parašą?

Mobilų elektroninį parašą galima naudoti ne tik valdant internetinę bankininkystę, bet ir norint patvirtinti asmens tapatybę šiose sistemose:

 • Lietuvos Respublikos savivaldybėse;
 • „Sodroje“;
 • Įvairių paslaugų tiekėjų savitarnos svetainėse (pvz. „Omnitel“; „Teo“; „Lesto“ ir kt.)
 • Centrinėje projektų valdymo agentūroje;
 • Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje;
 • kai kuriose ministerijose bei kitose institucijose.

Kiek tai kainuoja?

Naudodami mobilų e. parašą jungtis prie internetinės bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Daugiau informacijos apie mobilų e. parašą rasite mobiliųjų operatorių tinklapiuose bei VĮ „Registrų centro“ tinklapyje – www.elektroninis.lt

Kaip naudotis mobiliuoju parašu internetinėje bankininkystėje?

 • Norėdami prisijungti prie LKU internetinės bankininkystės su mobiliuoju elektroniniu parašu, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimą mobiliu elektroniniu parašu. Pasirinkę, kad norite prisijungti mobiliu elektroniniu parašu, turite paspausti mygtuką „Toliau“.
 • Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir paspauskite mygtuką „Gerai“.
 •  Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, pasirinkite patvirtinti mokėjimą. Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa. Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite mokėjimo veiksmą.

Taip pat kviečiame pasidalinti atsiliepimais, pastebėjimais ar klausimais dėl mobiliojo parašo adresu info@kku.lt! Dėkojame!

Pagarbiai, Jūsų kredito unija.