Lietuvos įstojimo į ES ir NATO 10-mečiui atminti – naujasis apyvartinių monetų rinkinys

Šiandien į apyvartą išleistas 2014 metų laidos Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų Monetų rinkinys numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu, skirtu Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO 10-mečiui. Atminimo ženkle stilizuotai įamžinti Europos Sąjungos ir NATO logotipai, šalių narių pavadinimai, Lietuvos narystės šiose organizacijose atmintinos datos.

2004 m. Lietuva kartu su Latvija ir Estija tapo dviejų organizacijų nare: kovo 29 d. – Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO), gegužės 1 d. – Europos Sąjungos (ES) nare.

„Narystė šiose organizacijose po nepriklausomybės atkūrimo buvo svarbiausias strateginis Lietuvos tikslas, dėl jo buvo pasiektas platus politinis konsensusas ir jam įgyvendinti buvo mobilizuoti šalies politiniai, diplomatiniai ir analitiniai ištekliai. Narystė ES ir NATO ne tik simbolizavo Lietuvos „sugrįžimą“ į Europą bei įsitvirtinimą transatlantinėje bendrijoje, bet ir turėjo būti svari priemonė šalies valstybingumui sustiprinti ir apsaugoti nuo išorės grėsmių“, – pažymi prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas, sukūręs tekstą naujajam monetų rinkiniui.

Numizmatinį rinkinį sudaro 10, 20 ir 50 ct, 1, 2 ir 5 Lt nominalo apyvartinės monetos bei atminimo ženklas, kurių plokštumos ir reljefo paviršius yra blizgus (BU).

Numizmatinio rinkinio tiražas – 4 000 vnt. Monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla.

Numizmatinį rinkinį, kainuojantį 45 litus, galima įsigyti Lietuvos banko kasoje Kaune (Maironio g. 25) arba užsisakyti per Lietuvos banko interneto svetainę.

 Šaltinis: www.lb.lt