Lietuvos bankas perspėja: „Budrigan Investments“ neturi teisės priiminėti indėlių iš gyventojų

Lietuvos Banko logoViešojoje erdvėje pasirodžiusia www.budrigan.com reklama gyventojai kviečiami padėti indėlį ar investuoti į nekilnojamojo turto plėtros projektus Baltarusijoje ir Ukrainoje bei mėgautis 15 proc. dydžio palūkanomis. Joks su šia interneto svetaine susijęs subjektas nėra gavęs Lietuvos banko leidimo veiklai, todėl „Budrigan Investments“ nurodyta nedelsiant nutraukti neteisėtą veiklą Lietuvoje.

„Žadama grąža išties gali pasirodyti įspūdinga. Tačiau gyventojai turi būti ypač budrūs ir, prieš patikėdami savo pinigus, įsitikinti, ar finansines paslaugas siūlanti įmonė yra licencijuota. Siūlomas didesnis nei įprasta uždarbis pirmiausia gali byloti apie didžiulę riziką ar net apgaulę“, – sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.

Indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimas yra griežtai reglamentuota veikla, kurią gali vykdyti tik Lietuvos banko licenciją turintys subjektai. Patikėjus savo pinigus nelicencijuotam subjektui, nebus taikoma valstybės garantuojama indėlių ir investicijų draudimo sistemos teikiama apsauga, be to, nebus galima kreiptis į Lietuvos banką su prašymu apginti savo pažeistas teises.

Visas licencijuotų kredito ir kitų finansų įstaigų sąrašas skelbiamas Lietuvos banko internetosvetainėje.

Lietuvos bankas kviečia gyventojus pranešti apie pastebėtus įtartinus siūlymus investuoti. Tai galima padaryti Lietuvos banko interneto svetainės skiltyje „Pranešk apie įtartiną pasiūlymą“arba skambinant tel. (8 5) 268 0501.

 

 Šaltinis www.lb.lt