Lietuvoje TIK EURAS !

Šiandien, sausio 16 d., baigiasi 15 dienų po euro įvedimo trukęs dviejų valiutų apyvartos laikotarpis ir vienintele teisėta mokėjimo priemone atsiskaitant grynaisiais pinigais Euro įvedimastampa euras.

„Šiuo metu pagal vertę eurai apyvartoje litus viršija beveik pusantro karto. Lietuvoje euras įsivyrauja ramiai ir nuosekliai, žmonės įpranta prie naujosios valiutos, sklandžiai pakeitusios daugiau nei du dešimtmečius cirkuliavusį litą“, – teigia Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Ketvirtadienį, prasidėjus paskutinei dviejų valiutų apyvartos dienai, esantys apyvartoje eurai jau gerokai viršija litų kiekį. Sausio 15 d. ryte apyvartoje buvo 1,455 mlrd. eurų (59 proc.) ir 0,991 mlrd. eurų vertės litų (41 proc.). 2015 m. sausio 1-14 d. iš apyvartos buvo išimta 2,4 mlrd. litų (22,2 mln. vienetų banknotų ir 38,8 mln. vienetų monetų). Per ilgiau nei metus – nuo 2014 m. sausio 1 d., iš apyvartos išimta 8,5 mlrd. litų – iš gyventojų buvo priimta 421,6 tonos litų monetų ir 61,2 tonos litų banknotų. Lūžis, kai apyvarta grynaisiais eurais pranoko apyvartą litais, įvyko prieš savaitę, penktadienį, sausio 9 d. Antrąją sausio savaitę litų keitimo į eurus apimtis pradėjo mažėti. Viena iš priežasčių – gyventojai išgirdo raginimus, kai nėra būtina, neskubėti keisti litų į eurus, nes jie bus nemokamai keičiami ilgą laiką.

Mūsų kredito unijoje litai į eurus nemokamai bus keičiami iki 2015 m. kovo 1 d. Lietuvos banke litai į eurus bus keičiami nemokamai neribotą laiką ir neribojant sumos.

Šaltinis: www.lb.lt