LB tyrimas: mažiausia siūlomos mokėjimo paslaugos kaina pasižymi kredito unijos

LB mokejimo paslaugosLietuvos bankas paskelbė 2013 m. balandžio mėnesį vykdyto turimo rezultatus. Tyrimo dalyvių teigimu, mažiausia siūlomos mokėjimo paslaugos kaina dažniau pasižymi kredito unijos ir mokėjimo įstaigos. Kredito unijų paslaugas naudojantys respondentai dažniausiai teigė, kad kredito unijoms taip pat būdingas kvalifikuotas ir malonus personalas bei paslaugų įvairovė. Įstaigos patikimumą ir lojalumo programas kaip paslaugų teikėjo savybę dažniausiai nurodė bankais ir elektroninių pinigų įstaigomis besinaudojantys respondentai. Tyrimo dalyvių teigimu, patogiausiu padalinių išdėstymu ir lengvu paslaugų pasiekiamumu daugiausia pasižymi elektroninių pinigų įstaigos, o mažiausiai – kredito unijos. 20 proc. respondentų, kurie naudojasi bankų teikiamomis mokėjimo paslaugomis, teigia, kad jų pasirinkimui daro įtaką darbdavio pervedamas darbo užmokestis į šią įstaigą. Kredito unijų klientai dažniau naudojasi šių kredito įstaigų paslaugomis, nes turi jose finansinių įsipareigojimų.

2013 m. balandžio mėn. Lietuvoje mokėjimo paslaugas teikė Lietuvos banko licenciją turintys 7 komerciniai bankai, 6 užsienio bankų filialai, 75 kredito unijos, 1 elektroninių pinigų įstaiga, 1 elektroninių pinigų įstaiga, turinti ribotos veiklos licenciją, 20 mokėjimo įstaigų ir 8 mokėjimo įstaigos, turinčios ribotos veiklos licenciją.Kredito įstaigos (bankai ir kredito unijos) siūlo platų mokėjimo paslaugų pasirinkimą savo klientams. Šių įstaigų padaliniuose gyventojai gali atlikti įmokas už paslaugas grynaisiais pinigais ir inicijuoti kredito pervedimus popieriniu būdu. Dauguma kredito įstaigų teikia įmokų už paslaugas ir kredito pervedimų internetu, tiesioginio debeto paslaugas, išduoda mokėjimo korteles. Elektroninių pinigų įstaigos teikia kredito pervedimų internetu paslaugą, leidžia modernias mokėjimo priemones mobiliesiems mokėjimams vykdyti. Mokėjimo įstaigos specializuojasi priimdamos įmokas už paslaugas grynaisiais pinigais.

Primename, kad Kauno kredito unija savo nariams teikia naudingus finansinius sprendimus ir kviečia naudotis unijos paslaugomis. Daugiau apie mokėjimo paslaugų įkainius Kauno kredito unijoje.