LB perspėjimas dėl virtualios valiutos – bitcoin (bitkoinų)

Lietuvos bankas įspėja vartotojus, kad virtualios valiutos, tokios kaip bitkoinas (angl. bitcoin), yra Bitcoin - virtuali valiutaneprižiūrimos ir nereguliuojamos. Asmenys, perkantys ar naudojantys tokias valiutas, prisiima visą su jomis susijusią riziką ir atsakomybę už galimus nuostolius.

Šiuo metu virtuali valiuta bitkoinas nėra reglamentuotas nei Europos Sąjungos, nei Lietuvos Respublikos teisės aktuose.  Šioje srityje veikiančių subjektų veikla nėra licencijuojama, o tokios valiutos naudotojai nėra apsaugoti. Tokios rūšies valiutas sukuria ir valdo asmenys ar asmenų grupės, kurių niekas neprižiūri, todėl labai didelė rizika, kad „kūrėjai“ gali dingti su visais žmonių pinigais.

Dažniausiai šios valiutos yra nepripažįstamos valstybių, o kai kurias atvejais net oficialiai uždraudžiamas jų naudojimas. Pagrindinė rizika, –  nėra priežiūros ir teisinio reglamentavimo, didelis valiutos vertės svyravimas, galimos apgaulės ir vagystės, valiutos keityklų bankrotas ar pačios valiutos išnykimas.

Kadangi tokios valiutos yra virtualios ir neturi jokio susiejimo su realiu turtu, jos vertos tiek, kiek jas vertina žmonės ir koks jų poreikis. Staiga sumažėjus žmonių, norinčių ar galinčių naudoti tam tikrą valiutą, skaičiui, jos vertė gali labai nukristi.