Kur pigiausios paskolos

Kompensuojamos palūkanosKylant ekonomikai ir darbo užmokesčiui pastebima, jog paskolų poreikis tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims Lietuvoje didėja, nes žmonės labiau pasitiki savo jėgomis, todėl drąsiau skolinasi.

Kauno kredito unijos atlikta klientų apklausa parodė, jog vienas iš svarbiausių elementų žmonėms renkantis kredito įstaigą – paskolos kaštai. Kitaip tariant, jie domisi, kur gauti pigiausią paskolą. Pigiausia paskola dažnai tampa pagrindiniu ir lemiamu kriterijumi priimant sprendimą. Tas pats pasakytina ir apie greitąsias paskolas: žmonės domina ne bet kokios ir bet kur, o būtent pigiausios greitos paskolos.

Pigiausia paskola ar pigiausios paskolos nėra absoliuti vienos kurios nors Lietuvoje veikiančios finansinės institucijos pirmavimo ar lyderiavimo sritis. Tačiau tiems, kuriuos domina pigiausia paskola ar pigiausios paskolos, galime rekomenduoti susipažinti su svetainėje www.bankai.lt pateikiama informacija. Šios svetainės duomenimis vartojimo kreditai Kauno kredito unijoje yra vieni pigiausių arba patys pigiausi.

Atkreipkite dėmesį į suteikiamų paskolų sąlygas ir mokesčius

Ieškant paskolos ar kredito geriausiomis sąlygomis galima atrasti gausybę informacijos, kur įvairiausios finansinės institucijos ir bankai reklamuoja įvairiausius pasiūlymus. Tačiau reikia labai atidžiai perskaityti kokios yra papildomos sutarties sąlygos ir kokia bus galutinė paskolos kaina kartu skaičiuojant ir palūkanas, taip pat kokią sumą sudarys sutarties sudarymo ar paskolos administravimo mokesčiai. Rekomenduojame gauti kelis finansinių institucijų ir bankų pasiūlymus ir juos palyginti tarpusavyje. Tad kokie yra svarbiausi dalykai ir į ką reiktų atkreipti savo dėmesį?

Pirmas dalykas, kuris yra labai svarbus – tai bendra vartojimo kredito ar paskolos kaina, kuri yra apskaičiuojama už visą paskolos laikotarpį, įskaičiuojant palūkanas ir su paskola susijusius mokesčius).

Antra, svarbu palyginti ir kredito metinės normos dydį, kitaip tariant skaičiuojami procentai už metus. Taip palyginus, bus lengviau apsispręsti iš kurio kreditoriaus imti paskolą. Tačiau mažesnė metinė palūkanų norma ne visada reiškia, kad jūsų kreditas kainuos pigiau, dažnai yra taikomi didesni administravimo mokesčiai, kas gerokai padidina bendrą kredito kainą.

Labai svarbu atkreipti dėmesį kas yra skaičiuojama į bendrą vartojimo kredito gavėjo mokamą sumą, į kurią yra įskaičiuota bendra vartojimo kredito suma ir bendros vartojimo kredito kainos suma. Kitaip tariant bendri pinigai, kuriuos jūs pasiskolinote ir turėsite grąžinti bei visi įskaičiuoti mokesčiai. Taip pat svarbu išsiaiškinti ir kokia bus metinė palūkanų norma. Palūkanos gali būti dviejų tipų: kintamosios ir fiksuotos, kurios kasmet yra taikomos išmokėtai kredito daliai.

Kaip gauti pigiausios paskolos pasiūlymą? Pigiausios paskolos kokybės patikrinimas.

Vienas iš patikimiausių būdų, norint gauti pigiausios paskolos pasiūlymą, tai atlikti „namų darbus“ ir pasistengti dar iki paskolos paraiškos teikimo, kiek įmanoma stengtis labiau pagerinti savo kredito istoriją ir padidinti pajamas.

Išduodant paskolą ar kreditą, daugelis finansinių institucijų ir bankų būtent šiuos duomenis nuodugniai tikrina prieš priimant sprendimą išduoti jums pageidaujamo dydžio paskolą. Patys taip pat galite įsivertinti savo galimybes gauti reikalingą pinigų sumą, pasinaudoję kredito skaičiuokle. Tačiau imant kreditą Kauno kredito unijoje, kiekviena pareiškėjo finansinė situacija yra vertinama individualiai ir pateikiamas optimaliausias sprendimas, būtent kliento naudai. Tam, kad gautumėte pigiausią paskolą, galite skirtingoms finansinėms institucijoms ir bankams pateikti paraiškas ir gautus pasiūlymus palyginti tarpusavyje. Taip matysite kokias metines palūkanų normas ir jų dydžius taiko kiekviena jų.

Galima imti kreditą ir įkeičiant nekilnojamąjį turtą, taip paskola gali būti pigesnė, tačiau kiekvienu atveju yra nagrinėjama kiekviena individuali situacija. Be to, visada galima pasitarti su patyrusiais finansų ekspertais ar konsultantais, kurie pasiūlys jums net keletą variantų iš kurių galėsite rinktis jums tinkamiausią.

Žinoma, kiekvienam iš mūsų yra aktualu gauti paskolą kuo pigiau ir kuo palankesnėmis sąlygomis. Tad svarbu patikrinti paskolos teikėjus ir jų teikiamų paslaugų kokybę. Kaip tai padaryti? Kiekviena finansinė institucija ar bankai pateikia labai daug informacijos apie save ir savo teikiamas paslaugas viešoje erdvėje. Tad dažnai yra galimybė paskaityti reikalingą informaciją internete, beje dažnai yra galimybė turėti nuotoliniu būdu konsultaciją, kur galite užduoti bendro pobūdžio klausimus apie paslaugas, terminus ir sąlygas. Žinoma, individuali jūsų situacija būtų vertinama tik tiesioginio susitikimo ir asmeninės konsultacijos metu. Taip pat verta pasižiūrėti ir kitų žmonių atsiliepimus, nes yra ne vienas internetinis forumas, kur žmonės dalijasi savo patirtimi ir nuomonėmis. Tai padės susidaryti bendrą vaizdą ir priimti galutinį sprendimą dėl paskolos teikėjo pasirinkimo.

Specialūs pasiūlymai nereiškia, jog bus pigiausi

Daugelis finansinių institucijų ar kredito bendrovių vilioja specialiais pasiūlymais, kur dažnai yra reklamuojama žemesnė metinė palūkanų norma. Tačiau tokie pasiūlymai dažnai būna susiję su strateginiais rinkodaros tikslais, o ne esamų ir potencialių klientų poreikių tenkinimu. Dažnai būna taip, kad sutartyje smulkesniu šriftu parašytos papildomos sąlygos, kurių neįvykdžius yra didinami finansiniai įsipareigojimai arba paskaičiuojami kredito administravimo mokesčiai, kurie yra aukštesni. Tad visada verta pasiskaičiuoti bendrą kredito ar paskolos sumą, taip žinosite kokią pinigų sumą jūs esate iš tiesų skolingi.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Apskaičiuoti bendrą kredito kainą galite labai nesudėtingai. Vartojimo paskolos kainą sudaro palūkanos, įvairūs sutarties sudarymo, administravimo ir kt. mokesčiai. Tam, kad vartotojams būtų paprasčiau suprasti ir palyginti įvairius vartojimo paskolų pasiūlymus, vartojimo kredito davėjai pateikdami pasiūlymą privalo nurodyti visą vartojimo paskolos kainą. Ją sudaro pinigų suma, kurią pasiskolinote ir turėsite grąžinti, ir visi mokesčiai, kuriuos sumokėsite paskolos davėjui už suteiktą vartojimo paskolą (palūkanos ir kiti mokesčiai).

Svarbiausia žinoti dvi pagrindines sumas: palūkanų normą, t.y. konkretaus kredito palūkanų procentinę išraišką, kuri gali būti skaičiuojama už metus. Būtent iš to, kokia suma susidaro, paskaičiavus palūkanas, finansinės institucijos ir bankai gauna pelną. Metinė kredito palūkanų norma negali apimti kitų su kreditu susijusių išlaidų, todėl nereiktų jos tapatinti su bendra kredito kaina. Ji yra apskaičiuojama, ne tik nuo kredito palūkanų normos, bet ir nuo visų su juo susijusių išlaidų, pvz. administravimo mokesčių. Taip apskaičiuojama bendra kredito suma, kurią įsipareigojate grąžinti, tuo pačiu galima iš naujo įsivertinti ir savo galimybes, vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Kalbant apie Kauno kredito uniją, Centrinė kredito unija ir Lietuvos bankas detalizuoja bendros kredito kainos metinės normos apskaičiavimo tvarką ir prižiūri kaip unija ja vadovaujasi. Tad kiekvienu atveju, bendra kredito metinė norma yra apskaičiuojama tikintis, jog sudaryta kredito sutartis galios visą laikotarpį, kuriam ir buvo paimta paskola. Taip pat tikimasi, kad tiek kredito davėjas, tiek jo gavėjas laikysis sutartyje nurodytų sąlygų ir vykdys savo finansinius įsipareigojimus, laikantys nustatyto kredito įmokų mokėjimo grafiko.

Kredito sutartyje numatytos sąlygos, kurias vykdant yra įsipareigojama, kad kredito palūkanos išliks tokios pačios visą numatytą laikotarpį , kaip buvo numatyta sutarties sudarymo dieną. Jei kreditas yra išduodamas ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui, gali būti perskaičiuojama palūkanų metinė norma, tačiau tokiu atveju yra numatomas grafikas, pagal kurį vadovaujantis yra keičiamos palūkanos ir perskaičiuojamos. Tuomet ši tvarka turi būti aprašyta ir paaiškinta sutartyje, pateikiant ne tik informaciją apie suteikiamą kreditą, įskaičiuojant ir palūkanas, apskaičiuotas pagal likusią grąžinamo kredito dalį. Tačiau tai galioja tik tuo atveju jei pradinėje kredito sutartyje buvo numatyta, jos bus leidžiama keisti kredito palūkanų normą, pateikiant reikalingą informaciją apie kreditą: kas yra kredito davėjas ar kredito tarpininkas, kuris įsipareigoja informuoti kredito gavėją apie planuojamus kredito palūkanų pakeitimus ir perskaičiuotas įmokas, dėl kurių pakis ir metinė bendros kredito normos suma. Ji turi būti paaiškinta kredito gavėjui, siekiant įvertinti galimą riziką, susijusią su kredito palūkanų normos pokyčiu.

Svarbu rimtai apmąstyti ir įsivertinti savo galimybes, prisiimti finansinius įsipareigojimus, grąžinant pasiimtą paskolą. Nebijokite dar kartelį savęs paklausti kokiu tikslu imate paskolą, kokio dydžio bus bendra paskolos suma ar yra kitų alternatyvų ir būdų kaip galėtumėte gauti jums reikalingą pinigų sumą? Paskolos tikslas yra labai svarbus, nes tai gali lemti daug dalykų, net ir sprendimą suteikti jums reikalingą finansinę pagalbą.

Paskolų palūkanos yra skaičiuojamos šiais dviem pagrindiniais būdais: už mėnesį ir už metus. Dėl to ir vadinama metinė palūkanų norma yra skaičiuojama už 12 mėnesių laikotarpį. Imant paskolą, labiau apsimoka imti ją ilgesniam laikotarpiui, nes paskolos metinės palūkanos bus mažesnės, nei imant paskolą trumpesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui ir skaičiuojant mėnesines palūkanas.

Svarbiausia reikia atkreipti dėmesį į paskolos sutartyje numatyta sąlygas, kur yra nurodyta kokios rūšies palūkanos bus taikomos – metinės ar mėnesinės. Jei jums kyla klausimų, tuomet būtinai išsiaiškinkite su savo finansų konsultantu visas jums rūpimas detales dar iki paskolos sutarties pasirašymo. Preliminariai apskaičiuoti kokios palūkanos jums būtų palankesnės padės paskolos skaičiuoklė. Tačiau pačią tiksliausią informaciją gausite atvykę į asmeninę konsultaciją su savo finansų vadybininku.

Pigiausios paskolų kainos priklauso nuo daugelio aspektų, pavyzdžiui grąžinimo termino, sutarties sąlygų ir žinoma paskolos sumos. Didžiausią įtaką paskolos kainai turi jai taikoma palūkanų norma. Kuo ji mažesnė, tuo jūsų paskola yra pigesnė kaip ir tai, kad jums teks grąžinti sąlyginai nedaug pakitusią paskolos bendrą sumą. Žinoma, tam labai daug įtakos turi ir terminas, kuriam imama paskola, nes nuo jo ir paklausys taikoma palūkanų norma. Dažniausiai kuo paskolos terminas yra trumpesnis, tuo taikomos paskolos palūkanos yra didesnės, o kuo ilgesniam terminui imate paskolą, tuo labiau mažėja ir palūkanų norma. Be abejo, kiekviena situacija yra vertinama labai individualiai ir stengiamasi rasti optimaliausią variantą, kuris tiktų paskolos gavėjui, kad jis galėtų ne jokių trukdžių vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Taip pat pigiausios paskolos kainos priklauso ir nuo paskolos teikėjo. Dažnai įvertinus kelis paskolos pasiūlymus, gautus iš skirtingų finansinių institucijų ar bankų, galite juos palyginti ir įvertinti ne tik siūlomas palūkanų normas, bet ir sąlygas, kuriomis teikiama paskola. Ne paslaptis, kad kredito unijos teikia įvairaus dydžio ir paskirties paskolas nei daugelis šalies bankų.

Svarbiausia reiktų įsivertinti savo finansines galimybes ar galėsite grąžinti pageidaujamo dydžio paskolą. Dėl to siūlome nepriimti skubotų sprendimų, nepasitarus su artimaisiais ir savo srities specialistais. Atlikite žvalgybą, kas šiuo metu yra siūloma rinkoje ir pagal sau palankiausias sąlygas, pasirinkite kam norite įsipareigoti. Pasirinkus paskolos teikėją, jis įvertins jūsų kreditingumą ir suteiks ne tik standartinę situaciją apie paskolos suteikimo sąlygas, bet išnagrinės ir jūsų individualią situaciją, po ko ir pasiūlys optimaliausią sprendimą. Prieš pasirašydami sutartį gerai perskaitykite jos sąlygas, atkreipkite dėmesį į bendrą paskolos kainą ir susipažinkite kokiu būdu turėsite vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Nepamirškite, kad paskola bet kokiu atveju yra gana brangus produktas, kur turėsite sumokėti ne tik pasiskolintus pinigus, bet ir palūkanas bei padengti visus administracinius mokesčius.

Skolinkitės atsakingai, gerai susipažinę tiek su paskolų teikėjais, tiek su jų siūlomomis paskolų išdavimo sąlygomis, gerai įvertinę visas galimas rizikas, kad ateityje jums skirta finansinė našta netaptų nepakeliama našta ar iššūkiu.

Kauno kredito unija yra pasirengus jums suteikti reikalingą finansinę pagalbą ir net jei iškiltų finansiniai sunkumai, suteikti galimybę pasinaudoti paskolos refinansavimo paslauga.