Kreiptis pagalbos niekada nevėlu!

KKU Greitosios paskolos

Pirmuosius veiklos metus minintis socialinis projektas „Atsisakyk greituko“  sulaukė per  1000 pagalbos prašymų iš greitųjų kreditų bendrovėse paskolas paėmusių piliečių.  Daugiau nei pusę iš jų sudarė bendrovių „Vivus“ ir „SMSCredit“ skolininkai. Per mėnesį į projektą vidutiniškai kreipiasi apie 100 asmenų, kurių vidutinė refinansuojama paskola yra 5-7 tūkst. litų.

Šiuo metu kredito unijose refinansuojama paskola yra 10 kartų mažesnėmis palūkanomis, tad refinansavę savo „greitukų“ paskolas asmenys moka 3 – 4 kartus mažesnes įmokas. Taip kas mėnesį „atsiranda“ papildomi keli šimtai litų.

„Kiekvieną besikreipiantįjį turime įvertinti pagal LB atsakingo skolinimosi reikalavimus. Tai reiškia, kad turime atsakingai vertinti ne tik skolininko patikimumą, bet ir refinansuojamos paskolos įmokos dydį, kad asmuo nepatirtų sunkumų ir galėtų mokėti įmokas laiku.“ – teigia Kauno kredito unijos specialistė Gintarė Gužienė.

Specialistės teigimu, realiai galima padėti tik kas ketvirtam besikreipiančiam.  To priežastis – skolininko neatitikimas atsakingo skolinimosi nuostatams. Mokamos paskolos įmokos, pratęsimo ir administravimo mokesčiai „greitukams“ viršija bet kokias sveiku protu suvokiamas aukštumas. Tad sudėjus visas asmens patiriamas išlaidas pastarasis nebeatitinka atsakingo skolinimosi nuostatų ir negali būti perkredituojamas.

„Tiesiog primygtinai rekomenduojame apgalvoti kiekvieną išleidžiamą litą. Prieš perkant daiktą labai gerai pasvarstyti, ar jis papuola į būtiniausių sąrašą,  ar negalėtumėte be jo išsiversti. Gal būt galima įsigyti ne tokį brangų, bet kokybišką ir mažiau kainuojantį arba atidėti pirkimą vėlesniam laiku.“ – pataria Gintarė.

Vidutinis besikreipiančių į projektą „Atsisakyk greituko“ piliečių amžius – 30 metų (vyriausiam skolininkui – 65-eri, o jauniausiajam – 18 metų). Dažniausiai refinansuojama suma yra 5000-7000 litų. Didžiausia refinansuota paskola  – beveik 90 tūkst. litų.

Norintiems refinansuoti greitųjų kreditų paskolas daugiau informacijos tinklalapyje – www.atsisakykgreituko.lt.

Informacija  teikiama:

E.paštu: pagalba@atsisakykgreituko.lt ir info@atsisakykgreituko.lt

Telefonu:  85 215 73 51 ir 837 752762