Kredito unijų nariai aktyviai naudojasi elektroninėmis paslaugomis

Vieningoje sistemoje veikiančių 63 kredito unijų el. bankininkystės klientų skaičius per metus išaugo daugiau neiskaitliukai ketvirtadaliu, o pavedimų internetu suma patrigubėjo. Tokius el. bankininkystės paslaugų vartojimo duomenis skelbia 63 iš 75 Lietuvoje veikiančių unijų vienijanti Lietuvos centrinė kredito unija, kurios aktyvi narė yra ir Kauno kredito unija.

2012 m. pabaigoje bendrovės „Sprinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, iš kredito unijų klientų 45 proc. naudojasi unijų paslaugomis dėl patrauklių įkainių, o 25 proc. – dėl galimybės nemokamai arba simboliniais mokesčiais sumokėti už komunalines paslaugas.

Per 2012 metus 63 kredito unijų klientai internetu sumokėjo 98,8 tūkst. įmokų už komunalines ir kitas paslaugas bendrai 8,95 mln. sumai. Per metus šių įmokų skaičius išaugo 55,8 proc., o jų suma – 59,4 procento.

Lietuvos banko skelbiami mokėjimo paslaugų įkainių palyginamieji duomenys (http://www.lb.lt/ikainiai/) rodo, kad kredito unijos daugeliui el. bankininkystės paslaugų taiko mažiausius įkainius rinkoje. Pvz., už įprastinį pervedimą litais į kitas kredito įstaigas 46 iš 63 unijų taiko nulinį įkainį, o bendras vidutinis visų unijų įkainis už šią paslaugą siekia 0,2 lito. Palyginimui – vidutinis komercinių bankų įkainis už analogišką paslaugą siekia 1,29 lito. Už įmokų priėmimą internetu net 59 iš 63 kredito unijų netaiko mokesčių, tuo metu vidutinis kitų kredito įstaigų įkainis už tokią paslaugą siekia 0,55 lito.

Kredito unija – bendruomenės sukurta kooperatinė bendrovė, teikianti finansines paslaugas. Lietuvoje veikia 75 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir Asociacijai Lietuvos kredito unijos.