Kreditas be sutuoktinio sutikimo

Jei jūs turite finansinių įsipareigojimų ar jūsų pajamos nėra pakankamos, tuomet gali būti, jog greičiausiai jums nebus suteiktas kreditas be sutuoktinio sutikimo. Tokie reikalavimai yra suprantami, nes dažnai santuokoje yra naudojamasi bendru šeimos biudžetu ir yra nustatytu atsakingo skolinimosi reikalavimai, pagal kuriuos yra nustatyta tam tikra pinigų suma, kuri privalo būti užtikrinta vieno šeimos nario pragyvenimui. Dėl to, pasiimti paskolą be vyro ar be žmonos yra šiek tiek sudėtingiau. Pirma, dėl to, kad turite turėti pakankamai apyvartinių lėšų pragyvenimui, antra – turite turėti pakankamai pajamų bei tvarkingą kredito istoriją, kuri garantuotų, jog esate mokus ir galite vykdyti naujus finansinius įsipareigojimus savarankiškai.

Kiekvienas iš sutuoktinių turi teisę be antros pusės sutikimo atidaryti depozitinę sąskaitą savo vardu ir laisvai disponuoti joje turimomis lėšomis, jei jos nepriklauso ir nėra apskaičiuojamos kaip bendra sutuoktinių nuosavybė. Taip pat, kiekvienas sutuoktinis turi teisę sudaryti finansinius sandorius, kurie padės pasirūpinti ir pagerinti namų buitį, išlaikyti namus ar aprūpinti vaikus bei pasirūpinti jų tinkamu ugdymu.

Tačiau nepaisant noro būti finansiškai nepriklausomais vienas nuo kito ir savarankiškai valdyti savo pajamas, rekomenduojama nepamiršti svarbiausios taisyklės – laikytis išlaidų ir pajamų balanso. Todėl nusprendus įsigyti brangesnius pirkinius svarbu iš anksto juos planuoti ir aptarti kaip valdyti savo turimus finansus ir kuris iš jų skolinsis ir prisiims finansinių įsipareigojimų vykdymą kredito įstaigai. Taip išvengsite ne tik finansinių nuostolių, netikėtų situacijų, bet ir papildomo streso ar konfliktinių situacijų, kurios neretai gali baigtis ir skyrybomis.

Rekomenduojama naudotis keliomis banko sąskaitomis, kur viena iš jų būtų bendra, iš kurios galima būtų padengti bendras išlaidas, o kitomis naudotis, norint naudotis asmeninėms reikmėms ir išlaidoms. Toks bendras biudžetas leis ne tik ramiau jaustis dėl ateities, bet ir kurti bendrą taupymo sistemą, kur galėsite taupyti bendroms atostogoms, didesniems pirkiniams ar nenumatytoms išlaidoms.

Paskolų suteikimas sutuoktiniams

Kiekviena kredito įstaiga, ne išimtis ir Kauno kredito unija, turi nusistačius vidinę tvarką ir taisykles, kuriomis vadovaujantis yra sprendžiama kokiais atvejais ir iki kokios turimų pajamų ribos yra suteikiami kreditai be sutuoktinio sutikimo. Rekomenduojama, kad finansinių įsipareigojimų suma neviršija 20 procentų jūsų turimų pajamų, kurias jau gaunate sumokėję visus privalomuosius mokesčius. Iki šios ribos kreditai be sutuoktinio sutikimo dar yra suteikiami, o jei jau ją viršijote, tuomet rekomenduojama kreiptis dėl paskolos gavimo kartu su savo sutuoktiniu. Taip ne tik padidėja šansai, jog gausite teigiamą atsakymą, bet ir finansinė našta bus lengvesnė, nes galėsite rinktis jums patogią mėnesinę įmoką ir pageidaujamą terminą, per kurį planuotumėte įvykdyti įsipareigojimus, kurie yra lygiaverčiai. Tad ir atsakomybė tenka abiem. Tam, kad nebūtų piktnaudžiavimo atvejų, yra įvestas reikalavimas, kad sutuoktinis pasirašytų sutikimą tvarkyti asmeninius duomenis ir tokiu būdu, jis yra informuojamas apie jūsų ketinimą skolintis.

Kuomet sudaromi sandoriai dėl nekilnojamo turto ar šeimos įmonės/verslo įsigijimo ar pardavimo, tuomet reikalinga povedybinė sutartis, kuria vadovaujantis reikalingas sutuoktinio sutikimas. Iš vienos pusės taip siekiama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių, nesusipratimų ar net nusikalstamos veiklos. O iš kitos pusės, siekiama, kad sutuoktiniai bendrai priimtų sprendimus, dėl galimų finansinių įsipareigojimų ir žinotų apie vienas kito juridinius veiksmus.

Kokiais atvejais galima gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo?

Apibendrinant, galime daryti išvadą, kad norint gauti paskolą be sutuoktinio sutikimo, svarbu neviršyti 20 procentų finansinių įsiskolinimų ribos, kad tai įstaigai, į kurią kreipsitės dėl finansinės pagalbos, nereiktų papildomai patikrinti ir jūsų sutuoktinio kreditingumo ar jį informuoti apie jūsų ketinimą skolintis ar fakto patvirtinimą, jog jau gavote norimo dydžio kreditą. Kreditorius turi teisę kreiptis į jūsų sutuoktinį ir prašyti sutikimo, patikrinti jūsų abiejų turimus finansinius įsipareigojimus, gaunamas oficialias pajamas bei kredito istoriją.