„Melo ekonomika“ – knyga mąstantiems

Melo ekonomikaKnygos autorė daktarė Aušra Maldeikienė – Lietuvoje puikiai žinoma ekonomistė, publicistė, ekonomikos dėstytoja ir mokytoja. Autorė yra aktyvi Lietuvos ir pasaulio ekonomikos įvykių komentatorė, parašiusi ir išvertusi ne vieną knygą ir ekonomikos vadovėlį. Tačiau svarbiausia Aušra Maldeikienė kalba tiesiai – be pagražinimų ir užuolankų, atvirai ir ryžtingai.

„Knyga skiriama pirmiausia tiems, kuriems įdomi tokia žmonių mąstymo (ir veikimo) erdvė, vadinama ekonomika. Tiems, kurie norėtų suprasti, kodėl ekonomika taip dažnai apvilia gražius lūkesčius. Ir galiausiai pasirodo tokia, kaip ją kuria, o ne kaip sakosi kurią: jei sako, kad padeda pensininkams ir tai nieko nekainuoja, vieną dieną pamato, jog nebeliko, kas tuos pensininkus išlaiko. Prisimenate keistą patarimą nenorėti, nes išsipildys? Tad apie visokius tokius norus tikrai verta pasvarstyti.

Taigi ši knyga tiems, kurie yra ironiški ir, svarbiausia, autoironiški. Tiems, kurių kritiškas protas ieško argumentų. Knygą vertėtų peržvelgti ir tiems, kurie norėtų sužinoti, apie ką diskutuoja pasaulio ekonomistai ir politikos ekonomistai. Kaip tas ar kitas dalykas pasireiškia Lietuvoje. Ir ar apskritai pasireiškia? O jei nepasireiškia, tai kodėl slepiasi? Mėgstu diskutuoti ir nemėgstu galutinių žinių. Tad tokių pat tikiuosi ir skaitytojų, kurie gal ras klaidų, neatitikimų, turės savo minčių ir vertinimų. Jei kas, rašykite man į Facebook paskyrą, bet ne meilės ar neapykantos laiškus, ir šiukštu – jokių zuikučių ir putlių katyčių ant sofų…“, – rašo autorė savo knygos įvadiniame skyriuje.

Gero skaitymo ir gero laiko su knyga!

Aušra Maldeikienė. „Melo ekonomika“. Leidykla „Alma littera“, Vilnius, 2013