Kiek reikia pinigų verslo pradžiai?

Verslas prasideda nuo idėjos, bet vien idėja, kad ir kokia gera ji bebūtų, turtų dar niekam nesukrovė. verslo paskolaTurint idėją reikia žengti antrą žingsnį – paversti ją kūnu – ją įgyvendinti. Tuomet ir prasideda rūpesčiai. Portalas Bznstart.lt  pabandė išsiaiškinti, kokio pradinio kapitalo reikia verslo pradžiai.

Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dauguma jų negalėjo pasigirti dideliu pradiniu kapitalu. 36,36 proc. respondentų atsakė, kad jų pradinis kapitalas nesiekė 10 tūkst. litų, tačiau to užteko, kad verslas pajudėtų iš vietos. 23,64 proc. apklaustųjų reikėjo šiek tiek didesnės sumos – nuo 10 iki 20 tūkst. litų. Tiek pat respondentų atsakė verslą pradėję su suma, siekiančia nuo 20 ir 50 tūkst. litų. Verta paminėti, kad 9 proc. respondentų prisipažino veiklą pradėję su 100 tūkst. litų.

Apklausoje daugiausia dalyvavo jauni verslininkai – beveik 70 proc. jų priklauso amžiaus kategorijai nuo 25 iki 34 metų. Didžiausia dalis apklausos dalyvių plėtoja su paslaugomis (40 proc.), IT (21,82 proc.) ir prekyba (16,36 proc.) susijusį verslą.

Visą straipsnį apie atliktą tyrimą ir įžvalgas  skaitykite .