Kauno kredito unija sėkmingai įgyvendiną verslumo skatinimo projekto uždavinius

dobiliukaiIki lapkričio 1 dienos Kauno kredito unija pagal projektą „Verslumo skatinimo fondas“ (VSF) pasirašė ir išdavė daugiausiai paskolų sutarčių visoje Lietuvoje naujam verslui kurti bei stiprinti. Per visą VSF projekto laikotarpį kredito unijos visoje Lietuvoje  su verslo subjektais sudarė virš 600 sutarčių. Išduotų paskolų suma – 32,8 mln. Lt.

„Verslumo skatinimo projektas didelė paskata smulkiam verslui Kauno mieste ir regione. Projekto tikslas yra skatinti žmones užsiimti verslu, kurti naujas darbo vietas, stiprinti Kauno regiono ekonomiką. Džiaugiamės, kad vykdydami projektą galime tiesiogiai dalyvauti mūsų miesto kūrime.“ – sako Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

„Verslumo skatinimo projektas didelė paskata smulkiam verslui Kauno mieste ir regione. Projekto tikslas yra skatinti žmones užsiimti verslu, kurti naujas darbo vietas, stiprinti Kauno regiono ekonomiką. Džiaugiamės, kad vykdydami projektą galime tiesiogiai dalyvauti mūsų miesto kūrime,“ – sako Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

LCKU duomenimis Kauno kredito unija tarp projektą vykdančių kredito unijų visoje Lietuvoje jau senokai užima lyderio poziciją.  Tarp mūsų narių – paskolos gavėjų yra daug nestandartinių, nišinių verslų, kurių pradžią ženklia dalimi nulėmė būtent šio projekto sąlygos. Populiariausia sritis, kurioje paskolų gavėjai mato perspektyvą kurti ir plėtoti nuosavą verslą – paslaugos (viešasis maitinimas, reklama, automobilių techninis aptarnavimas, grožio salonai). Populiarios ir prekybos (rūbai, namų apyvokos reikmenys) bei gamybos (baldai, duonos ir pyrago gaminiai) sritys.

Visoje Lietuvoje verslumo skatinimo projekto dėka buvo sukurta virš 1.000 naujų darbo vietų, organizuojamuose mokymuose dalyvavo daigiau nei 3.600 žmonių, planuojančių kurti ar plėsti turimą verslą. Aktyviausiai šiame projekte veikia Kauno ir Vilniaus regiono kredito unijos. Nuo šių metų rugpjūčio 29 dienos, VSF projekto dalyviai gali gauti ir papildomas subsidijas verslui skatinti: darbo užmokesčio išlaidų dalies kompensavimą.

Kredito unijų vykdomas „Verslumo skatinimo“ projektas – didelė paspirtis pradedantiems savo verslą. Paskolos suteikiamos investicijoms ar apyvartinėms lėšoms. Didžiausia paskolos suma – 86 tūkst. litų. Paskolos palūkanos – nuo 5,45 proc. Visos iš „Verslumo skatinimo“ projekto suteikiamos lengvatinės paskolos pasirašomos be papildomų sutarties išdavimo, keitimo ar išankstinio grąžinimo administravimo mokesčių. Paraiškas VSF projektui galima teikti iki 2014 metų birželio 30 d. Projektas vyksta iki 2018 metų gruodžio 31 d.