Kauno kredito unija pasiruošusi priimti keliamus griežtesnius reikalavimus

Kauno kredito unija, kaip skaidriai veikianti finansinių paslaugų institucija, yra visiškai pasiruošusi įgyvendinti naujus,  Lietuvos Banko logokredito unijų veiklą griežtinančius įstatymų reikalavimus, kuriuos Seimo svarstymui pateikė Vyriausybė.

„Per eilę darbo metų šioje kredito įstaigoje nebuvo net menkiausios abejonės, dėl kredito unijos veiklos skaidrumo ar tikslingumo. Drąsiai galiu teigti, kad tai ne tik patikima finansinė institucija, bet ir kredito unija Nr. 1, į kurią gali lygiuotis visos kooperatinių paslaugų bendrovės,“ – teigia stebėtojų tarybos pirmininkas Aurelijus Domeika.

Kauno kredito unija yra pasiruošusi ir, pasak Lietuvos banko atstovų, svarbiausiam pokyčiui – nustatyti ne mažesnį kaip 500.000 Lt nuosavo kapitalo dydį vietoj dabartinių 15.000 Lt. Šis reikalavimas kartu su siūlymais didinti unijos narių skaičių (iki 150), įvesti papildomą kontrolę rizikų vertinimui yra suprantamas ir Kauno kredito unijoje jau senokai įgyvendintas.

„Dirbdami mes laikomės kertinių kooperacijos ir bendruomeniškumo principų, didelį dėmesį skirdami skaidriai ir atsakingai veiklai, kapitalo bei rizikos valdymui.  Mūsų tikslas yra atviras ir skaidrus bendradarbiavimas su Lietuvos banku, atsakingomis finansų priežiūros institucijomis. Tai užtikrina mūsų unijos stabilumą finansų rinkoje,“ – įsitikinusi administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

Kredito unija – tai nepriklausoma, kooperatinė bendrovė, veikianti kooperatiniais pagrindais ir teikianti finansinius sprendimus savo nariams. Kauno kredito unija teikia paslaugas Kauno miesto bei rajono gyventojams.