Karščiausias vasaros mėnuo neatbaidė nuo savo verslo

Suskaičiavus liepos mėnesio rezultatus norinčių pradėti savo verslą tikrai nesumažėjo. Vasaros karščiai nesutrukdė dar keletui Sodros mokesčiaikauniečių stoti už nuosavo verslo vairo. Kauno kredito unijoje sėkmingai pateikę reikiamus dokumentus jie savo verslui gavo pirmąją finansinę injekciją, kuri tapo rimta parama jų svarbiam žingsniui.

Verslo pradžiai skirtais kreditais aktyviausiai naudojasi jaunimas. Daugeliui jų tai pirmieji žingsniai verslo pasaulyje, pirmasis susidūrimas su verslo iššūkiais: finansiniais, darbo jėgos, administraciniais.

„Pastebėjome, kad pradedantieji verslą vis dar elgiasi gana chaotiškai. Gerai neapsvarstę griebiasi veiklų, naujų idėjų įgyvendinimo. Ir tik paskutiniame etape pradeda skaičiuoti kiek tai kainuos, kaip tai reikės įgyvendinti. Mūsų specialistams tenka daug kalbėti ir konsultuoti norinčiuosius gauti finansavimą, suteikti kuo daugiau informacijos apie lengvatinės paskolos sąlygas, išaiškinti jų galimybes dalyvauti projekte, taip padedant susivokti situacijoje.“ – pasakoja Algirdas Čininkas Kauno kredito unijos administracijos vadovas.

Nevienas atvykęs į konsultaciją dar kartą susimąstė apie norimą pradėti veiklą. Buvo ir tokių, kurie sugrįžo po pusmečio ar metų, bet jau su naujom jėgom: svaresnėms idėjom, finansiniais skaičiavimais, kai kurie būna net atlikę būsimo verslo modeliavimą. Tai tik patvirtina, kad Kauno kredito unijos darbuotojai dirba teisinga linkme.

„Tokiu būdu ne tik apsaugojame būsimuosius verslininkus nuo galimų nesėkmių ar net bankroto, bet ir patys turime geresnį paskolų portfelį. Esu įsitikinęs, kad taip palaikome gerą savo unijos ir visų unijų vardą Lietuvoje.“ – įsitikinęs vadovas.

Populiariausia naujo verslo kryptis – išlieka mažmeninė prekyba internetine. Tačiau labai sparčiai šia veiklą vejasi grožio kryptis: kirpyklos, SPA, salonai. Taip pat labai padaugėjo moterų, norinčių kurti savo verslą, turėti savo nuosavą veiklą. Vasaros metu pagausėjo ir statybinių, aplinkos tvarkymo paslaugas teikiančių įmonių, taip pat sezonines vasaros pramogas siūlančių veiklų.

Visos Lietuvos mastu nuo projekto pradžios (2010 m.) paskolų gavėjams  buvo išmokėta 50,13 mln. Lt. (su kredito unijų lėšomis 55,7 mln. lt), sukurta 1721 darbo vietų. Per septynis šių metų mėnesius kredito unijos suteikė 14,65 mln. litų paskolų – 48 proc. daugiau nei tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu (9,92 mln. litų). Verslo pradžiai skirtais kreditais itin aktyviai naudojosi jaunimas iki 29 metų – šiems verslo naujokams per septynis šių metų mėnesius suteikta 5,7 mln. litų paskolų, t.y. dukart daugiau nei tuo pat metu pernai.

Verslumo skatinimo projektui paraiškas dar galima teikti iki 2015 metų rugsėjo mėn. 30 dienos. Iki šio laikotarpio vyks ir palūkanų kompensavimas. Projekto pabaiga – 2018 metų gruodžio 31 d. iki šios datos privalės būti grąžintos visos VSF projekto išduotos paskolos verslo subjektams.