Kaip tvarkytis su paskola?

PaskolaŠiuolaikinės technologijos ir išsiplėtusi vartojimo kreditų rinka leidžia paskolas gauti internetu iš įvairių bendrovių. Dažnai sprendimas dėl paskolos nebūna iki galo apgalvotas ir padaromas „čia ir dabar“ principu.

Imant paskolas nepakanka tik įvertinti savo finansinę padėtį: būtina suprasti, kad grąžinant kreditą ar mėnesio įmokas finansinė padėtis nebebus tokia, kokia buvo iki paskolos gavimo. Jeigu asmuo turėdamas 1000 Lt laisvai disponuojamų pajamų per mėnesį ketina imti kreditą, kurio mėnesio įmokos bus 400 Lt, kiekvieną mėnesį iki paskolos grąžinimo savo reikmėms jis turės 600 Lt – kone dvigubai mažiau negu iki paimant paskolą.

Jeigu nežinote, ar sugebėsite gyventi su mažesniu kiekiu pajamų, pabandykite keletą mėnesių atsidėti tokią sumą pinigų, kurią manote, kad galėtumėte skirti kredito įmokoms: jeigu nepavyksta, tikimybė, kad jums gali kilti problemų su kredito grąžinimu, yra gana didelė.

Vis tik jeigu jau esate paėmę paskolą, turite ieškoti būdų kaip grąžinti kreditą. Viena iš galimybių gali būti paskolų refinansavimo (arba perėmimo) paslauga.

Nors atrodytų neįtikima, kad refinansavimas, reiškiantis turimų paskolų padengimą nauja paskola, gali būti naudingas, tačiau vis daugiau žmonių refinansuoja turimas paskolas. Refinansuojant paskolas, iš tokią paslaugą teikiančios įmonės imamas naujas vartojimo kreditas ir juo padengiami visi turimi, todėl asmeniui lieka tik viena paskola.

Refinansavimo galimybė leidžia asmeniui grąžinti paskolas anksčiau laiko ir taip sutaupyti nemažai pinigų, atsižvelgiant į gerokai mažesnes refinansavimo paskolų palūkanas, palankesnį paskolos laikotarpį, kitas sąlygas.

Visgi derėtų nepamiršti, kad net ir paskolų refinansavimas prieinamas ne visiems asmenims. Besikreipiantys dėl paskolų refinansavimo, turi būti įvertinti pagal Lietuvos banko nustatytus mokumo reikalavimus, todėl kai kuriems asmenims atsakymas dėl refinansavimo gali būti ir neigiamas.

Besidominčius refinansavimo galimybės kviečiame susisiekti su Kauno kredito unijos specialistais ir konsultuotis dėl galimybės refinansuoti turimas paskolas.