Ilgalaikiai kreditai

Ilgalaikiai kreditai – tokie kreditai arba tokios paskolos, kurios išduodamos 5 metų ir ilgesniam laikotarpiui. Šios paskolos labai panašios į tas, kurios vadinamos vartojimo kreditas ar vartojamasis kreditas, tik terminas yra ilgesnis, sumos dažnai būna didesnės bei reikalingas turto įkeitimas. Jei Jūsų turimas vartojimo kreditas Jums kelia sunkumų – yra galimybė jį refinansuoti ilgesniam laikotarpiui taip sumažinant mėnesines įmokas.

Ilgalaikiai kreditai paprastai teikiami tuomet, kai klientai pageidauja įsigyti didesnės vertės turtą – pvz., būstą. Ilgalaikis kreditas dažnai gali pasitarnauti ir verslo subjektams, ilgalaikis kreditas taip pat gali būti naudingas žemės ūkio veikla užsiimantiems asmenims.

Jei Jums reikalingas kreditas ilgam laikui, taip pat jei Jums reikalingas pigus ilgalaikis kreditas – kreipkitės į Kauno kredito uniją, o mes pasiūlysime labiausiai Jūsų poreikius ir lūkesčius atitinkantį variantą.

Mūsų siūlomų ilgalaikių kreditų išdavimo terminas svyruoja nuo 5 iki 30 metų. Tokie terminai paprastai tenkina visus be išimties klientus. Norintiems daugiau informacijos, taip pat siekiantiems įvertinti savo galimybes siūlome pasinaudoti nemokama finansine konsultacija ar užpildyti paraišką internetu. Internetu supildžius paraišką mes su Jumis susisieksime ir pateiksime informaciją, kokie reikalingi tolimesni veiksmai norint gauti paskolą.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Pagal Lietuvos banko Atsakingojo skolinimo nuostatus ilgalaikio kredito įsipareigojimai negali viršyti 40 procentų mėnesinių pajamų, atskaičiuojant bendrą įvairių finansinių įsipareigojimų sumą. Taip buvo nuspręsta siekiant apsaugoti besiskolinančius asmenis, nuo per didelės finansinių įsipareigojimų naštos.

Be to, ilgalaikiai kreditai yra išduodami tik asmenims, turintiems pastovias pajamas ir neilgesniam nei 30 metų terminui. Dėl to, kredito įstaigos, prieš suteikiant kreditą, atlieka finansinės būklės ir kliento kredito istorijos vertinimą, kad galėtų priimti sprendimą dėl ilgalaikio kredito suteikimo. Kredito įstaigos nustatyta Įsipareigojimų vykdymo prievolė padeda išvengti situacijų, kuomet klientas gali tapti nemokiu. Kredito įmoka yra apskaičiuojama įvertinus faktines kliento pajamas ir išlaidas (pvz. lizingas, kredito kortelės limitai ir kiti finansiniai įsipareigojimai), taip pat vertinamas pajamų likutis, išskaičiavus kredito ir jo palūkanų įmokos sumą. Ilgalaikio kredito ir jo palūkanų suma priklauso nuo paskolos dydžio ir grąžinimo termino, dažniausiai kuo trumpesnis paskolos terminas, tuo aukštesnė yra palūkanų norma.

Už ilgalaikio kredito sutarties nevykdymą ar netinkamą jų vykdymą gali būti taikomos nuobaudos: skaičiuojami delspinigiai už kiekvieną uždelstą dieną; gali pasikeisti ilgalaikio kredito palūkanų norma; negalėsite naudotis kitomis Kauno kredito unijos paslaugomis. Taip pat blogės Jūsų kredito istorija, kas turės neigiamos įtakos, jei ateityje norėsite kreiptis finansinės pagalbos į kitas finansines institucijas. Taip pat už finansinių įsipareigojimų nevykdymą gali tekti padengti kredito įstaigos išlaidas, patirtas dėl skolų išieškojimo ar teismo išlaidų, dėl to gali išaugti skolinimosi kaina ateityje.

Ilgalaikių kreditorių patikimumas gali būti tikrinamas Lietuvos banko kreditorių tiekėjų sąraše. Jei ten kreditoriaus veiklos įrašytos nerasite, tuomet jo vykdoma veikla yra nelegali. Dėl to gali kilti didelių problemų jei tektų spręsti ginčus teisiniu keliu. Taip pat tokių finansinių bendrovių paslaugoms nėra taikomos valstybės vartotojų teisių garantijos.

Siūlome atkreipti dėmesį ir į tai, kokią informaciją apie save pateikia jūsų pasirinktas kreditorius. Pavyzdžiui, kokia yra paskolų išdavimo politika, kredito išdavimo sutarties sąlygos ir kaip pateikiama informacija, skirta paskolų gavėjams.

Pagrindinis skirtumas tarp trumpalaikių ir ilgalaikių kreditų yra tas, kad jie skiriasi savo terminu, per kurį klientas privalo grąžinti pasiskolintą pinigų sumą. Taip pat skiriasi ir įmokos, palūkanų suma bei paties išduodamo kredito dydis. Dažniausiai didesnė finansinės paskolos suma yra išduodama ilgesniam terminui.

Trumpalaikiai kreditai dar kitaip gali būti vadinami greitaisiais kreditais, kurių grąžinimo terminas dažniausiai būna nuo 3 iki 6 mėnesių. Dažnai sprendimas išduoti trumpalaikį kreditą priimamas labai greitai, žinoma tuo atveju, jei jūs neturite kitų finansinių įsipareigojimų ar paskolų. Tokia finansinė pagalba yra patogi tuomet, kai turite nenumatytų išlaidų ar trūksta lėšų iki atlyginimo. Tuo tarpu imant ilgalaikį kreditą, jūs įsipareigojate ilgesniam laikotarpiui.

Įsigyti ilgalaikį kreditą galite keliais būdais. Vienas iš jų – įkeičiant turimą nekilnojamąjį turtą, taip galite gauti finansinę paskolą, kurios dydis gali siekti iki 85 procentų jūsų turimo turto vertės. Įkeitus turtą, galima paimti kreditą iki 20 metų laikotarpiui. Kitas būdas – turėti pastovias pajamas ir kredito istoriją, kurioje nebūtų jokių įrašų apie finansinių įsipareigojimų nevykdymą. Taip bus įvertinamos jūsų finansinės galimybės ir individuali situacija ir priimtas sprendimas kokio dydžio ir kokiam terminui jums bus suteikiama finansinė pagalba. Dar vienas būdas, kai papildomai šalia jūsų finansinės situacijos yra ir laiduojantis asmuo, kuris patvirtins jūsų mokumą.

Siekiant įsigyti socialinį būstą taip pat yra galimybė gauti ilgalaikį kreditą. Tai galima padaryti pasinaudojus valstybės dotaciją, pagal kurią paskolos gavėjams yra teikiamos subsidijos, kur valstybė iš dalies kompensuoja būsto kreditą. Teisę gauti tokio tipo valstybės paramą turi asmenys, kurie atitinka Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 8 straipsnio reikalavimus. Priklausomai nuo norimo įsigyti socialinio būsto vertės, galima įsigyti būsto kreditą, kurio suma vienam asmeniui, neturinčiam šeimos, siektų 53 tūkstančius eurų ar kitos valiutos ekvivalentas. Jei šeimoje yra du ar daugiau asmenų, tuomet ji gali tikėtis valstybės dotacijos, kurios vertė yra 87 tūkstančiai eurų arba ekvivalentas kita valiuta. Taip pat galima prašyti paramos ir būsto rekonstrukcijai, nepriklausomai nuo to, kokia yra šeimyninė padėtis. Tokios paramos suma siekia 35 tūkstančius eurų arba ekvivalentas kita valiuta.

Ši valstybinė subsidija, pirmojo būsto įsigijimui yra išmokama per ketverius mėnesius nuo ilgalaikio kredito suteikimo datos. Reiktų turėti omenyje, kad jauna šeima, norinti pasinaudoti šia valstybine parama, turi neturėti jokio nekilnojamojo turto ar nuosavo būsto, išskyrus tokį, kurio naudingasis plotas neviršija 14 kvadratinių metrų vienam šeimos nariui arba yra nusidėvėjęs daugiau nei 60 procentų. Tada reiktų deklaruoti savo turimą turtą ir užpildyti prašymą ten, kur planuojate įsigyti socialinį būstą. Per 10 darbo dienų savivaldybė įsipareigoja suformuoti pažymą, su kuria per 15 kalendorinių dienų reiktų kreiptis į Kauno kredito uniją. Tada jau bus priimamas sprendimas suteikti ilgalaikį kreditą ar ne, jie priimamas teigiamas sprendimas, tada pasirašoma ilgalaikio kredito sutartis. O Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per keturis mėnesius perveda paskirtą subsidiją kredito įstaigai už jauną šeimą.

Minimalūs reikalavimai, norintiems gauti ilgalaikį kreditą yra nuolatinės oficialios pajamos, tad jums reikės pateikti pastarųjų pusės metų banko išrašą, kuriame matytųsi jūsų pajamos ir išlaidos bei finansiniai įsipareigojimai. Taip pat bus tikrinama jūsų kredito istorija, siekiant įsitikinti ar paskola netaps nepakeliama finansine našta. Taip pat reikalingi ir legalius darbo santykius įrodantys dokumentai, jūs turite paskutinėje darbovietėje būti išdirbęs netrumpiau nei keturis mėnesius. Taip pat galima gauti ilgalaikį kreditą, jei turite santaupų pradiniam įnašui ar turite nekilnojamojo turto, kurį galėtumėte įkeisti. Be to, reikės tapti kredito unijos nariu, tam jums reikės susimokėti minimalų pajų, kuris siekia 30 eurų.

Perkant nekilnojamąjį turtą, galite kreiptis dėl ilgalaikio kredito, kuris gali siekti iki 85 procentų jūsų pirkinio vertės. Galima gauti ilgalaikį kreditą ir su užstatu arba kitaip turimo turto įkeitimu. Ilgalaikio kredito suma priklausys nuo to, kokios yra jūsų pajamos, finansiniai įsipareigojimai bei įkeičiamo turto vertė.

Imti ilgalaikį kreditą nekilnojamojo turto įsigijimui labiau naudinga, nes ilgas paskolos grąžinimo terminas bei mažesnės nei vartojamosios paskolos palūkanos leidžia efektyviai planuoti savo išlaidas ir susidaryti individualų sau patogų ilgalaikio kredito grąžinimo grafiką. Ilgalaikį kreditą, paimtą nekilnojamojo turto įsigijimui, kaip ir vartojimo paskolą galima grąžinti ir anksčiau numatyto termino be jokių papildomų finansinių įsipareigojimų.

Papildomai įsigyjant ilgalaikį kreditą gali būti priskaičiuojami šie įkainiai: stojamoji įmoka, siekiant tapti Kauno kredito unijos (KKU) nariu. Tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims Kauno kredito unijos stojamoji įmoka siekia 15 eurų. Tam, kad galėtumėte teikti paraišką ilgalaikiam kreditui gauti, turėsite susimokėti pajinį įnašą (Kauno kredito unijos nustatytą minimalų indėlį), fiziniams asmenims jis yra 30 eurų, o juridiniams asmenims – siekia 100 eurų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Kauno kredito unija suteikia finansinę pagalbą tik tiems asmenims, kurie gyvena arba vykdo savo veiklą Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Raseinių rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Šakių rajono ir Prienų rajono savivaldybių teritorijose.

Norintys gauti ilgalaikį kreditą Kauno kredito unija (KKU) turės užpildyti kredito paraišką. Tai galima padaryti atvykus tiesiogiai, iš anksto užsiregistravus internetu konsultacijai su finansų specialistu. Pildant ilgalaikio kredito paraišką reikės nurodyti savo asmeninius duomenis tad būtina turėti galiojantį asmens dokumentą: asmens tapatybės kortelę ar pasą. Be to, gali prireikti ir laiduojančio asmens (sutuoktinio ar kito artimo šeimos nario) asmens tapatybės dokumentų. Tad jis turėtų atvykti į susitikimą kartu ir pateikti asmeniškai savo dokumentus arba suteikti įgaliojimą, patvirtintą notariškai, sudaryti finansines sutartis su nurodyta ilgalaikį kreditą suteikiančia institucija.

Taip pat reikės užpildyti sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo ir tikrinimo. Taip Kauno kredito unija galės patikrinti registruose jūsų duomenis ar neturi įsiskolinimų kitoms finansinėms institucijoms. Reiktų pateikti ir banko išrašą apie jūsų pajamas ir išlaidas už pastaruosius šešis mėnesius bei darbo santykius ar individualią veiklą įrodančius dokumentus už paskutinių keturių mėnesių laikotarpį.

Be to, jei ilgalaikis kreditas imamas būsto ar nekilnojamojo turto įsigijimui. Būtina pateikti šio turto vertinimo dokumentus bei pirkimo ar pardavimo sutartis. Jie planuojate statytis būstą, tuomet reiktų pateikti žemės įsigijimo ar nuomos dokumentus, statybų leidimus, planuojamų statybos darbų sutartis ir bendrų statybos darbų sąmatą. Pravers ir kiti dokumentai, įrodantys papildomas jūsų šeimos pajamas, jei gaunate valstybės dotacijas, išmokas ar nuolatines pajamas iš turimų investicinių fondų.

Ilgalaikis kreditas yra finansinis įsipareigojimas, išduodančiai institucijai ilgam terminui, kuris gali trukti iki 30 metų. Dėl to, verta pasidomėti iš anksto ir sužinoti kokios yra ilgalaikio kredito grąžinimo sąlygos bei galimybės.

Kauno kredito unija nedraudžia grąžinti kreditą anksčiau numatyto termino, mokant nustatytomis dalimis ar visą sumą iš karto. O kredito palūkanų normos yra skaičiuojamos pagal tai kaip buvo numatyta kredito išdavimo sutartyje. Jei taip nutiko, jog iškilo laikini finansiniai sunkumai ar praradote darbą, tuomet galite pasinaudoti paskolos refinansavimo paslaugomis.

Ilgalaikis kreditas yra teikiamas ne ilgesniam kaip 30 metų terminui, priklausomai nuo to koks yra jūsų tikslas – nekilnojamojo turto įsigijimas, būsto rekonstrukcija, statybos ar verslo plėtra. Kiekvienu atveju, vertinama individuali situacija, asmeninė kredito istoriją ir tada teikiamas pasiūlymas, kuriame yra pateikiama suteikiamo kredito suma, palūkanų normos ir ilgalaikio kredito grąžinimo laikotarpis bei terminas.

Metinė palūkanų norma yra nustatoma įvertinus individualią kliento finansinę situaciją, atsižvelgiant į jo finansines galimybes, turimus įsipareigojimus ir į ilgalaikio kredito sumą. Prieš sudarant ilgalaikio kredito sutartį yra numatomos kokios bus palūkanos – kintamosios ar fiksuotos. Kuom jos skiriasi? Dažniausiai kintamąsias palūkanas nustato kreditą suteikiančios institucijos (šiuo atveju Kauno kredito unijos) nusistatyta marža ir palūkanų norma EURIBOR. Pastaroji nustatoma pirmos kredito išmokos mokėjimo dieną ir galioja iki sutartos palūkanų keitimo datos, po kurios iš naujo yra perskaičiuojama mokamų palūkanų suma. Tuo tarpu, fiksuotos ilgalaikio kredito palūkanos yra nustatomos kredito sutarties sudarymo dieną, parengiant individualų finansinį pasiūlymą, atsižvelgiant į jūsų asmeninę situaciją. Tačiau fiksuotos palūkanos dažniausiai yra taikomos tik tiems ilgalaikiams kreditams, kurių grąžinimo terminas yra trumpesnis nei 30 metų.

Maksimali ilgalaikio kredito suma vienam gavėjui priklauso nuo to, kokiam tikslui prašote finansinės pagalbos. Jei tai yra būsto paskola, tai jos dydis priklauso nuo Jūsų ir Jūsų šeimos finansinių galimybių. Maksimali ilgalaikio kredito, skirto būsto įsigijimui, suma gali siekti 300 000 eurų. Tokios pat kredito sumos galite tikėtis, jei pašote ilgalaikio kredito, įkeičiant turimą nekilnojamą turtą.

Kiekviena ilgalaikio kredito gavimo paraiška yra svarstoma individualiai ir siekiama rasti geriausią sprendimą, tenkinantį kliento finansinius lūkesčius bei poreikius. Maksimali ilgalaikio kredito suma gali siekti iki 300 000 eurų.

Ilgalaikio kredito gali prašyti visi pilnamečiai asmenys, turintys pastovias pajamas ir nuolatinį darbą ar individualią veiklą. Prieš tai jie turėtų tapti Kauno kredito unijos nariais ir sumokėti minimalų pajų, kuris siekia 30 eurų. Išduodamo ilgalaikio kredito suma priklausys nuo Jūsų individualios finansinės situacijos ir kredito istorijos. Bet kokiu atveju, Kauno kredito unija stengiasi rasti optimaliausius finansinius sprendimus, padedančius jų klientui įsigyti norimą būstą, automobilį ar užsiimti verslo plėtra. Be to, dėl ilgalaikio kredito suteikimo gali kreiptis ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Kauno kredito unija suteikia finansinę pagalbą tik tiems asmenims, kurie gyvena arba vykdo savo veiklą Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Raseinių rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Šakių rajono ir Prienų rajono savivaldybių teritorijose.

Ilgalaikį kreditą galima grąžinti anksčiau numatyto termino. Jį galite išmokėti anuiteto arba linijiniu metodu. Anuitetu mokamas kreditas tada, kai kiekvieną mėnesį mokate vienodą įmoką, tačiau termino pradžioje didesnę įmokos dalį sudaro palūkanos, palaipsniui ta dalis mažėja ir didėja kredito dalis, tačiau įmokos dydis nekinta. Linijiniu metodu laikomas toks ilgalaikio kredito mokėjimo būdas, kuomet pagrindinė kredito suma yra suskaidoma į mėnesines įmokas, o palūkanos yra skaičiuojamos nuo negrąžintos ilgalaikio kredito dalies. Tad kuo mažesnis likęs ilgalaikis kreditas, tuo mažesnė ir mokamų palūkanų suma. Galima pasinaudoti ir paskolos refinansavimo paslauga jei patyrėte trumpalaikius finansinius sunkumus arba pasikeitė jūsų darbo santykiai.

Jaunos šeimos taip pat gali kreiptis dėl ilgalaikio kredito gavimo. Jos taip pat gali pasinaudoti valstybės dotacijomis, skirtomis pirmojo būsto įsigijimui ar jo renovacijai.

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. galioja Lietuvos Respublikos įstatymas „Dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms“, kuriuo vadovaujantis Lietuvos Respublikos Socialinė apsaugos ir darbo ministerija su daro sąlygas jaunoms šeimoms gauti subsidiją. Priklausomai nuo to kiek šeimoje yra narių, valstybinės subsidijos gali siekti nuo 15 iki 30 procentų, skaičiuojant nuo įsigyjamo būsto vertės sumos. Maksimali tokio ilgalaikio kredito suma gali siekti iki 87 000 eurų. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad valstybė subsidijuoja būstą tose teritorijose, kur nekilnojamojo turto kvadratinio metro vertė yra žemesnė bent 65 procentais, lyginant su nustatyta didžiausia normatyvine kvadratinio metro verte, taikoma visoje mūsų valstybės teritorijoje. Norintys gauti tokio pobūdžio paskolą, kuri būtų dalinai finansuojama iš valstybės dotacijos, turėtų kreiptis į savivaldybę, kurioje randasi norimas įsigyti būstas, ten reiktų pateikti prašymą ir nurodytus dokumentus. O savivaldybė, išnagrinėjus gautą prašymą, priims sprendimą ir parengs pažymą, kuria remiantis gaus reikalingą subsidiją iš sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turinčios kredito įstaigos, kuri ir išduos reikalingą ilgalaikį kreditą būsto įsigijimui.

Emigrantai turi galimybę kreiptis į Kauno kredito uniją dėl ilgalaikio kredito išdavimo. Tačiau jie privalo tapti Kauno kredito unijos nariais. Tai galima padaryti sumokėti stojimo įmoką, kuri siekia 15 eurų ir minimalų pajų, kuris yra 30 eurų. Taip įgijus KKU narystę, galima teikti paraišką dėl ilgalaikio kredito. Taip pat reikia pateikti dokumentus įrodančius, jog turite darbo santykius ir gaunate pastovias pajamas už pastarąjį šešių mėnesių laikotarpį. Dažniausiai prašoma pateikti darbo sutartį ar kontraktą ir banko išrašą, kuriam atsispindėtų jūsų gautos pajamos.

Rekomenduojame registruotis ir kreiptis tiesiogiai į Kauno kredito uniją, dėl asmeninės konsultacijos, kurios metu bus įvertinta Jūsų asmeninė finansinė situacija ir pateiktas geriausias pasiūlymas būtent Jums.

Jei dirbate užsienyje ir planuojate grįžti į Lietuvą, taip pat galite kreiptis į Kauno kredito uniją dėl ilgalaikio kredito išdavimo. Tam reikės pateikti reikalingus dokumentus, kurie įrodytų jog turite legalų nuolatinį darbą bei informaciją apie nuolatines gaunamas pajamas ar darbo užmokestį (informacija už pastaruosius šešis mėnesius). Tai gali būti jūsų darbo sutartis ar kontraktas ir išrašas iš banko, kuriame vykdomos visos su darbo santykiais susijusios finansinės operacijos. Ilgalaikių kreditų išdavimo sąlygos galioja tokios pat, kaip ir kitiems Kauno kredito unijos klientams. Jei norite išsamesnės informacijos, tuomet kreipkitės į mus ir registruokitės finansinei konsultacijai.