Gyventojus pasieks specialūs paketai apie eurą

Į daugiau kaip 1,3 milijono namų ūkių pradėti siųsti Europos Centrinio Banko (ECB) ir Lietuvos banko parengti informaciniai euro įvedimaseurų paketai, kurių kiekviename – praktiška informacija apie grynuosius eurus bei dvi specialiai euro įvedimui pagamintos trimatės valiutos skaičiuoklės.

AB Lietuvos paštas 1,34 milijono tokių informacinių paketų lietuvių kalba į gyventojų namus ketina pristatyti iki gruodžio 22 d. Papildomai parengti 90 tūkst. paketų lenkų, 75 tūkst. – rusų kalbomis. Jie platinami per savivaldybes ir paštuose. Visi ECB ir Lietuvos banko parengti leidiniai – nemokami.

Artimiausiu metu gyventojai apie grynuosius eurus ir keitimo procesą bus informuojami ir kitais kanalais. Lietuvos bankas yra susitaręs su pagrindiniais šalies mobiliojo ryšio operatoriais dėl socialiai atsakingo bendradarbiavimo informuojant visuomenę apie svarbiausius euro įvedimo aspektus. Pagal šį susitarimą gruodį bus vykdoma tiesioginio gyventojų informavimo trumposiomis telefonų žinutėmis (SMS) apie eurą kampanijos antroji dalis.

Daugiau informacijos Lietuvos Banko puslapyje  www.lb.lt