Lietuvos Bankas įspėja: būkite atidūs investuodami pinigus.

knopkesLietuvos banko valdyba skyrė 100 000 Lt baudą UAB ,,Markets Baltic“ už tai, kad bendrovė teikė investicines paslaugas neturėdama tam reikiamos licencijos. Beveik visi
klientai, pasinaudoję įmonės teikiamomis paslaugomis, prarado visas investuotas lėšas.

„Gyventojai turėtų būti itin budrūs – prieš patikėdami savo pinigus aukso kalnus žadantiems neaiškaus plauko tarpininkams, visų pirma turėtų pasitikrinti, ar tokie asmenys apskritai turi teisę teikti investicines paslaugas“, – perspėja Vilius Šapoka, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Lietuvos bankas atliko tyrimą ir nustatė, kad UAB ,,Markets Baltic“, neturėdama tam teisės, teikė investicines paslaugas – siūlė investuoti į išvestines finansines priemones dėl valiutų, tauriųjų metalų ir pan., žadėdavo daug didesnę investicijų grąžą (25 % ir daugiau), nei investuojant į tradicines finansines priemones. Įmonė buvo sukūrusi interneto svetainę www.marketsbaltic.lt, joje sudarė sąlygas klientams daryti pavedimus į jos atstovaujamų įmonių administruojamas prekybos platformas.

Tyrimo metu nustatyta, kad UAB ,,Markets Baltic“ ir jai atstovaujantys darbuotojai teikė klientams investicines paslaugas neturėdami tam teisės, tinkamai neinformavo jų apie su investavimu susijusią riziką ir nesuteikė kitos informacijos, kurios pagrindu klientai galėtų priimti pagrįstus investicinius sprendimus, kaip tai numatyta Finansinių priemonių rinkų įstatyme. Beveik visi nuo UAB „Markets Baltic“ nukentėję klientai prarado visas į įmonės nurodytas sąskaitas pervestas lėšas.

Lietuvos bankas visą informaciją dėl baudžiamosios atsakomybės UAB „Markets Baltic“ artimiausiu metu perduos teisėsaugos institucijoms.

 

Lietuvos bankas atkreipia dėmesį, kad, prieš pradėdami investuoti, klientai visų pirma turėtų įsitikinti paslaugas siūlančio subjekto patikimumu. Lietuvos Respublikoje teikti investicines paslaugas gali tik tam teisę turintys komerciniai bankai, atitinkamą licenciją turinčios finansų maklerio įmonės ir finansų patarėjo įmonės. Jų sąrašą galite rasti Lietuvos banko interneto svetainėje adresu: http://www.lb.lt/finansiniu_priemoniu_rinkos.

Šaltinis: www.lb.lt