Legendinės švedų muzikos grupės ABBA narys Björn Ulvaeus už Švediją be grynųjų.

Bjorn ABBAVienas legendinės švedų muzikos grupės ABBA narių Björn Ulvaeus jau metus gyvena nenaudodamas grynųjų pinigų.

„Banknotus ir monetas yra labai brangu valdyti, jie skatina nusikalstamumą ir yra nehigieniški.“ – teigia grupės ABBA lyderis. Palaikydami idėją „Švedija be grynųjų“ , atsiskaitymą išimtinai tik mokėjimo kortelėmis grupės dainininkai ir muziejaus įkūrėjai įdiegė sukurtame ABBA muziejuje: lankytojai už įėjimą, suvenyrus, gido paslaugas gali atsiskaityti TIK mokėjimo kortelėmis.

„Apmąstęs ir pasvėręs visus UŽ ir PRIEŠ, nusprendžiau, kad turėti grynųjų pinigų man visiškai netikslinga. Tad sprendimas atsisakyti jų buvo tikrai ne spontaniškas. Vienintelė kliūtis, su kuria susidūriau, – iš kur gauti monetą, kad galėčiau pasiimti parduotuvės vežimėlį?“ – tokiais įspūdžiais su ABBA muziejaus interneto svetainės lankytojais dalijosi B.Ulvaeus.

Vargu ar toks eksperimentas jam būtų pavykęs Lietuvoje, kur atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis įmanomas toli gražu ne visur. J

Daugiau apie p. B. Ulvaeus įspūdžius gyvenant be grynųjų ir idėjas skaitykite: Lietuvos Ryte ir Ice the site internetiniuose portaluose.