Ar galima „užsikoduoti“ nuo greitųjų kreditų?

Greitasis kreditasPasiskolinti pinigų šiandien praktiškai galima visur ir visada. Išplėtotas greitųjų kreditų bendrovių tinklas trumpalaikes paskolas teikia 24 val. per parą , o 95 % sutarčių yra sudaromos ryšio priemonėmis. Šalia išplėtoto aptarnavimo tinklo vykdoma ir agresyvi reklama, o greituosius kreditus išduodančios bendrovių pavadinimuose naudojamas žodis bankas dar labiau klaidina žmones. Iki šiol nei Lietuvos bankas, nei kita valstybinė institucija nesiėmė konkrečių veiksmų pažaboti greitųjų kreditų bendrovių veiklos. Tik sujudus visuomeninėms organizacijoms, atsiradus pilietinei iniciatyvai, radosi siūlymai ir projektai, skirti reglamentuoti greitųjų kreditų bendrovių veiklą ir apriboti reklamos sklaidą.

„Sveikintina, kad Lietuvos bankas siūlo įstatymu įtvirtinti teisingos, objektyvios reklamos reikalavimus, suteikti teisę priežiūros institucijai uždrausti klaidinančią reklamą ir priversti kreditų davėjus, prieš išduodant paskolą, įvertinti klientų mokumą ,“ – teigia Kauno kredito unijos vadovė Ernesta Ramaškaitė

Pasak Kauno kredito unijos vadovės būtina pradėti išsamų greitųjų kreditų reklamos kampanijų tyrimą ir, pažeidusioms įstatymą bendrovėms, taikyti teisines sankcijas. Taip pat reikia užtikrinti teisinę ir rekomenduotina socialinę, psichologinę pagalbą greitųjų kreditų bendrovių klientams, patiriantiems sunkumus.

Nors vartotojų teisių apsaugos valdininkai tvirtina, jog vartotojui užtenka žinoti vieną pagrindinį dalyką – metinę kredito grąžinimo normą, greitųjų kreditų bendrovės neretai gudrauja, pateikdamos mėnesinę kredito grąžinimo normą  arba nurodydamos tik palūkanų dydį (o ne visą mokėtiną paskolos sumą). Tai dalinai klaidina ir žmonės skundžiasi nesupratę, kokią sumą, kaip ir kada reikės grąžinti.

Negalėjimas atsispirti greitiems pinigams tampa priklausomybe ir atneša labai rimtų problemų. Lietuvoje jau galima „užsikoduoti“ nuo greitųjų kreditų. Tai padarė jau daugiau nei tūkstantis gyventojų. Tereikia parašyti prašymą (kaip kazino). Tai rimtas žingsnis. Bet skolos niekur nedingsta. Atsiradus galimybei parašyti prašymą dėl paskolos nesuteikimo, tenka pripažinti, kad žmonės jau nesugeba valdytis. Kaip ir visų kitų priklausomybių, taip ir greitų paskolų atnešama laimė – tik iliuzija. PINIGUS VIS TIEK REIKIA GRĄŽINTI!

 „Papuolusiems į „greitukų“ pinkles kauniečiams, teikiame greitųjų kreditų refinansavimo paslaugą. Mūsų unijoje šia paslauga ir galimybe refinansuoti savo paskolas ir mokėti ženkliai mažesnes įmokas, jau pasinaudojo daugelis jau buvusių greitųjų kreditų klientų. Toks ir yra pagrindinis paslaugos tikslas – palengvinti savo miesto piliečiams skolų naštą ir suteikti daugiau finansinės laisvės,“ – teigia Kauno kredito unijos vadovė.

Kauno kredito unija visada skatino ir skatina žmones aktyviau domėtis finansiniais klausimais, siekia informuoti visuomenę (ir ypatingai greitųjų kreditų klientus) apie alternatyvias skolinimosi paslaugas, kredito refinansavimo galimybes. Būdama aktyvia projekto „Atsisakyk greituko“ partnere Kauno kredito unija dalyvauja visuomenės finansinio švietimo projektuose, pati rengia seminarus, mokymus, siekia pateikti kuo daugiau naudingos informacijos internetinėje erdvėje.

Primename, kad norintieji pasinaudoti paslauga gali kreiptis į Kauno kredito unijos klientų aptarnavimo centrus, konsultuotis su patyrusiais specialistais ir gauti visokeriopą pagalbą.