Ar esate pasiruošę euro įvedimui?

Atliktos apklausos duomenimis, likus mažiau nei ketvirčiui iki euro įvedimo, eurui jau pradėjo ruoštis 82 proc. šalies euro įvedimasgyventojų. Įmonėms euro įvedimas netgi aktualesnis – jam jau ruošiasi 9 iš 10 įmonių.

Labiausiai euro įvedimui pasiruošė jaunesni, 23-35 metų amžiaus žmonės, gyvenantys miestuose ir atsiskaitantys ne grynais pinigais. Vyresnio amžiaus žmonės yra labiau skeptiški ir prasčiau pasiruošę eurui. Mažiausiai pasiruošę euro įvedimui yra vyresnio amžiaus žmonės, gyvenantys didesniuose miestuose.

Nuo sausio 1 d. dvi savaites gyventojai galės mokėti litais, bet grąžą gaus eurais, o vėliau du mėnesius bus galima išsikeisti turimus litus bankuose. Būtent dėl to nereikėtų pulti į banką ar kredito uniją pačią pirmą euro įvedimo dieną, nes ekspertų nuomone vasario mėnesį eilės bankuose turėtų gerokai sumažėti.

Tyrimo duomenimis, kol kas tik penktadalis apklausoje dalyvavusių gyventojų pasiskaičiavo savo gaunamas pajamas (atlyginimą, pensiją, stipendiją ir pan.) nauja valiuta. Kainas į eurus kartais persiskaičiuoja apie 22 proc. apklaustųjų.

Ekspertai patarė tai pradėti jau daryti dabar. Labiausiai apie euro įvedimą rekomenduojama pasikalbėti su vyresnio amžiaus žmonėmis ir vaikais, kurie gali neįvertinti pasikeitimo. Esą vaikams gali atrodyti, kad prekių kainos tiesiog labai nukrito. Dėl šios priežasties vaikams iš anksto reikia paaiškinti, kokią sumą dienpinigių jie gaus po euro įvedimo ir kodėl pasikeitė kainų skaitinė išraiška.

Primename, kad Kauno kredito unijos internetiniame puslapyje ir Facebook profilyje nuolat skelbiama informacija apie euro įvedimą, euro banknotų atpažinimą. Sekite ir prenumeruokite mūsų naujienas!

Parengta pagal šalies dienraščiuose pateiktą informaciją.