Aiškėja kauniečių skolinimosi tendencijos

Geras kreditasLiepos mėnesį startavusi kredito palūkanų akcija Kauno kredito unijoje atskleidė įdomių faktų. Įpusėjus akcijos laikotarpiui galime teigti, kad dažniausiai Kauno miesto ir rajono gyventojai kreditus ima būsto remontui, namų interjero atnaujinimui ar automobiliui įsigyti. Taip pat gana didelis skaičius besiskolinančiųjų teigia, kad kreditą naudos vasaros atostogoms paįvairinti (važiuos į kelionę, poilsiui prie jūros, įsigis vandens motociklą).

„Pastebėjome, kad jaunimo tarpe vyrauja „laisvo“ skolinimosi tendencijos. Kreditai imami naujiems telefonams, daiktams įsigyti, laisvalaikiui su draugais. Toks požiūris ir skolinimosi kultūra labai išplitusi vakarų Europos valstybėse, Amerikoje.  Atrodo, kad ši kultūra skverbiasi ir pas mus,“ – teigia Kauno kredito unijos vartojimo paskolų vadybininkė Gintarė Gūžienė.

Specialistės teigimu, pats skolinimosi procesas nėra blogis. Blogai, kai tai daroma neapgalvotai, neįvertinama rizika, neapgalvojama kaip bus grąžinta paskola. Specialistės teigimu informacijos apie atsakingą skolinimąsi yra tikrai nemažai, tačiau žmonėms turbūt yra painu atsirinkti reikiamą informaciją. Tad imant kreditą specialistė visada rekomenduoja pasidomėti palūkanų norma, įvertinti savo asmenines finansines galimybes ir išsiaiškinti papildomas išlaidas, kurias privalu sumokėti skolininkui (pvz. sutarties mokestis).

„Mūsų unijoje visiems norintiems teikiama informacija ir telefonu, ir el. paštu, ir klientų aptarnavimo skyriuose. Turime tikrai plačią produktų liniją, skirtą vartojimui, verslui, teikiame refinansavimo (paskolos perėmimo palankesnėmis sąlygomis) paslaugas. Visus dvejojančius kviečiame konsultuotis ir pasirinkti atsakingą sprendimą,“ – sako Gintarė.

Šiuo metu Kauno kredito unijoje vykdoma palūkanų akcija palankiomis sąlygomis ir ypač mažomis palūkanomis (metinė palūkanų norma nuo 8 %). Jeigu pritrūkot pinigų savo svajonių atostogoms ar ramiam poilsiui, sodo nameliui ar būsto remontui – nedvejokite, ateikite į Kauno kredito uniją. Čia jūsų laukia naudingi finansiniai sprendimai. 

Daugiau informacijos AKCIJA