Verslumo skatinimo projektas juda į pabaigą, o norinčių kurti verslą tik daugėja

Gegužės mėnesį baigsis Verslumo skatinimo projektas, kurio pagrindinis tikslas finansuoti verslo pradžią Verslo paskolaar pirmųjų metų verslo plėtrą Kauno regione. Tad nenuostabu, kad pastarosiomis dienomis Kauno kredito unijoje  vykdomas „Verslumo skatinimo“ projektas (VSF) sulaukia ypatingai didelio verslo naujokų susidomėjimo.

„Projekto pabaiga mums tikrai intensyvi. Per dieną sulaukiame per dešimtį  jau parengusių verslo planus naujųjų verslininkų ir dar tik besidominčių, norinčių konsultuotis. Smarkiai daugėja naujų verslo idėjų, jos randasi inovatyvesnės, taip pat labiau orientuotos į regiono paklausą, atitinkančios gyventojų poreikius arba apimančios platesnę teritoriją (ES, JAV). Džiugina ir tai, kad būsimieji verslininkai galvoja ne tik apie savo idėjų įgyvendinimą, bet ir apie naujų darbo vietų sukūrimą. “ – vardija jaunųjų verslininkų pliusus Ernesta Ramaškaitė, Kauno kredito unijos administracijos vadovė.

Vien per balandžio mėnesį Kauno kredito unija finansavo penkias naujas įmones, kurių veiklos spektras labai įvairus: autoservisas,  sulčių ir kavos baras, sveikatingumo studija ir t.t. Visiems startuoliams, lengvatinė verslo paskola buvo būtina verslo pradžiai. Beveik visi Kauno kredito unijoje finansuoti verslai pasinaudojo teikiamomis valstybės lengvatomis. Ne vienas jų pažymėjo, kad tai ženkli parama žengiant pirmuosius verslo žingsnius, nes paskolos gavėjui nereikia įkeisti savo asmeninio turto, ieškoti kitokių užtikrinimo priemonių.

Visos Lietuvos mastu nuo projekto pradžios (2010 m.) pasiekti tokie Verslumo skatinimo projekto paskolų teikimo rezultatai:

1.Paskolų gavėjams  buvo išmokėta 32,38 mln. Lt. VSF lėšų (53,29 proc.).

2.Viso kredito unijos su verslo subjektais sudarė 662 sutartis.

3. Invega garantijos buvo suteiktos 465 paskolom. Garantijų suma – 31,87 mln. Lt.

 

Verslumo skatinimo projektui paraiškas dar galima teikti iki 2014 metų birželio mėn.  Rekomenduojame konsultacijoms, registruotis iš anksto telefonu: 837 – 752762