Skelbiamos kredito unijų finansinės veiklos ataskaitos

KKU Ataskaitos63 kredito unijos, siekdamos didinti skaidrumą rinkoje, pradėjo viešai skelbti finansinės veiklos ataskaitas. Asociacijos Lietuvos kredito unijos svetainėje viešai paskelbtos 63 kredito unijų pelno-nuostolio, balansinės ataskaitos, aiškinamieji raštai, revizoriaus ar auditoriaus išvados. Asociacijai priklausančių kredito unijų metines ataskaitas numatoma kasmet paviešinti iki balandžio 30 d., o ketvirtinę informaciją – per 35 dienas ketvirčiui pasibaigus. Tarp pateikusių finansinės veiklos ataskaitas unijų yra ir Kauno kredito unija, kuri visada buvo atvira ir skaidri organizacija .

„Atvirumas ir skaidrumas – vienas iš finansinių paslaugų pamatų, todėl veikdami konkurencingoje bankinėje rinkoje viešiname finansinės veiklos rezultatus. Iki šiol kredito unijų finansinės ataskaitos buvo pasiekiamos tik unijų nariams, dabar – visiems šalies gyventojams. Tikimės, kad tai bus veiksminga priemonė gyventojams palyginti, apsispręsti pasirenkant finansines paslaugas ir jų teikėją“, – teigia Asociacijos Lietuvos kredito unijos vadovas Ramūnas Stonkus.

Lietuvoje veikia 75 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso Asociacijai Lietuvos kredito unijos. Šios 63 kredito unijos taip pat priklauso Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai, tai unijoms suteikia galimybę teikti platų paslaugų spektrą, kaip el. bankininkystė „e-Unija“, mokėjimo korteles „MasterCard“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Šių 63 kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Peržiūrėti ataskaitas

Informacija paruošta remiantis LcKU parengta informacija spaudai.