Paskolos dirbantiems užsienyje

Verslo paskolaKauno kredito unija suteikia galimybę gauti paskolas ne tik Lietuvoje gyvenantiems asmenis – išduodamos ir paskolos dirbantiems užsienyje (emigrantams).

Paskolos dirbantiems užsienyje (emigrantams), taip pat paskolos gyvenantiems užsienyje gali būti suteikiamos išpildžius sąlygą jog klientas pateikia dokumentus, įrodančius apie darbą bei gaunamas pajamas. Paprastai reikalaujama darbo sutarties bei išrašo iš banko, kuriame atsispindėtų gaunamos pajamos.

Paskolos dirbantiems užsienyje, taip pat paskolos gyvenantiems užsienyje išduodamas vadovaujantis tokia pat tvarka ir sąlygomis, kaip ir kitiems klientams.

Užsienyje dirbantiems lietuviams paprastai aktualiausios būsto, taip pat ir vartojamosios paskolos. Užsienyje dirbantiems lietuviams, kaip ir kitiems potencialiems klientams, planuojantiems skolintis, teikiamos nemokamos finansinės konsultacijos.

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

Jei šiuo metu dirbate užsienyje ir svarstote apie paskolos įsigijimą Lietuvoje, tikrai galite užsiregistruoti individualiai konsultacijai ir pateikti paraišką. Visa tai galima padaryti internetu, tad nebūtina fiziškai grįžti iš šalies, kurioje dabar esate ar atvykti į Kauno kredito uniją. Anot Kauno kredito unijos finansų konsultantų, užsienyje dirbantiems lietuviams yra labai aktualios būsto, taip pat ir vartojamosios paskolos. Visiems užsienyje dirbantiems lietuviams, planuojantiems imti norimo dydžio paskolą yra teikiamos nemokamos asmeninės finansinės konsultacijos.

Statistiškai, dauguma užsienyje dirbančių žmonių, paskolas grąžina anksčiau numatyto termino, rečiau, iškilus laikiniems finansiniams sunkumams, pasinaudoja refinansavimo paslaugomis, kuomet kreditorius dengia turimus įsiskolinimus. Labai išimtinais atvejais, kai paskolos gavėjas nevykdo ar netinkamai vykdo paskolos sutartyje numatytas sąlygas, tuomet atsiranda rizika, kad bus taikomos nuobaudos ar teisinės sankcijos. Taip pat, jei paskola buvo įsigyta su turto įkeitimu, tuomet galite prarasti jį.

Jei šiuo metu dirbate ir turite legalius darbinius santykius užsienyje, tačiau galvojate apie paskolą būstui, vartojamąjį kreditą ar kitą finansinę pagalbą, tuomet galite kreiptis į Kauno Kredito uniją ir gauti jums reikalingą sumą. Pirmas dalykas, ką reiktų padaryti tai parašyti prašymą ir tapti Kauno kredito unijos nariu. Tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, tiesiog turite atitikti tam tikras numatyta sąlygas. Pirmoji sąlyga, turite turėti sąsajų su Kauno miesto, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šakių, Kazlų rūdos, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos rajonais ar jų teritorijomis. Antra sąlyga, turite sumokėti stojimo mokestį, minimalų pajų, kuris siekia 30 eurų. Tuomet tapsite pilnaverčiu Kauno kredito unijos nariu ir galėsite naudotis visomis teikiamomis paslaugomis kaip ir kiti nariai. Konkreti paskolos suma bus apskaičiuota individualios konsultacijos metu, kuomet finansų konsultantas įvertinęs jūsų finansinę istoriją bei pateiktą informaciją pasakys kokos sumos galite tikėtis. Preliminariai ją galima sužinoti pasinaudojus, Kauno kredito unijos svetainėje pateikiama interaktyvia paskolos skaičiuokle, kur įvedus norimą pinigų sumą ir paskolos terminą, sužinosite ne tik taikomas metines palūkanas, bendrą paskolos kainą, bet ir kokio dydžio įmokas jums teks mokėti kiekvieną mėnesį.

Paskolos dirbantiems užsienyje yra paklausios dėl to, kad vis daugiau Lietuvos Respublikos piliečių nori turėti garantijų ir stengiasi investuoti į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje be ilgainiui planuoja grįžti į savo gimtinę. Kitas svarbus dalykas, paskolos Lietuvoje yra pigesnės nei kitose užsienio šalyse, o be to Kauno kredito unija lanksčiai žiūri į paskolos išdavimo sąlygas, stengiantis atrasti ir pasiūlyti klientui patį geriausią ir optimaliausią paskolos variantą, jo naudai. Ko nelabai gali pasiūlyti kiti kreditoriai bankai ar kitos finansinės institucijos. Tad pirmas dalykas, dėl ko kreipiasi dauguma užsienyje dirbančių žmonių yra išskirtinis dėmesys ir reali finansinė pagalba, atitinkantį poreikius.

Įvairaus pobūdžio paskolos ir kita finansinė pagalba dirbantiems užsienyje yra labai paklausios, nes turint oficialias pastovias pajamas, kur galima nesudėtingai įrodyti jų kilmę ir pagrįsti dokumentais, kurie reikalingi siekiant įvertinti jūsų galimybes vykdyti finansinius įsipareigojimus. Paskolų sąlygos iš dalies priklauso ir nuo to kurioje šalyje jūs dirbate, pageidautina, jog ta šalis priklausytų Europos Sąjungai.

Įsigyti paskolą dirbantiems užsienyje, Lietuvoje yra žymiai paprasčiau lyginant su kitomis užsienio šalimis. Visų pirma dėl to, kad užsieniečiams yra keliami didesni reikalavimai ir žymiai atidžiau yra tikrinama jų kredito istorija. Vien turėti legalų darbą ir oficialią darbo sutartį nepakanka, reikia gauti tam tikro dydžio darbo užmokestį, kad galėtų pretenduoti į norimo dydžio paskolą. Dažnai yra prašoma, turėti pradinį įnašą ar užstatą, pavyzdžiui nuosavą nekilnojamąjį turtą, kuris pagal nuosavybės teisę priklauso paskolos paraiškos teikėjui. Taip pat labai svarbus reikalavimas – tam tikrą nustatytą laiką būtų išgyvenęs toje šalyje. Dažniausiai tas laikotarpis trunka net keletą metų. O kai kurios šalys riboja ar net draudžia finansinių paskolų išdavimą ar paskolų teikimą užsienio šalių piliečiams. Tad visi šie reikalavimai apsunkina situaciją ir paskolos gavimo procesas tampa labai sudėtingu. Taip pat pasirašinėjant finansines sutartis, gali pamaišyti ir kalbos barjeras ar tos šalies, kurios finansinė institucija išduoda paskolą, įstatymai. Todėl geriausia, dirbantiems užsienyje, dėl paskolos ar kitos finansinės pagalbos kreiptis į Lietuvos kreditorius.

Dirbantiems užsienyje dabar dar paprasčiau įsigyti paskolą, nes nuo šių metų yra taikomos dar geresnės metinės palūkanų normos ir palankesnės sąlygos. Vienintelė sąlyga, kad jūsų gaunamos pajamos būtų oficialios ir legalios. Geriausia, jei jūsų darbo užmokestis eurais, nes jei gaunate darbo užmokestį kita valiuta, ne euro zonoje, kyla sunkumų tikrinant kredito istoriją ar kita finansine informacija. Nuo 2021 metų Lietuvos bankas įvedė apribojimus emigrantams, išduodant būsto paskolas, būtent dėl to, kad sunku įvertinti kredito istoriją, nes informaciją yra ne tik sunku gauti, bet dar sudėtingiau patikrinti. Tačiau Kauno kredito unija suteikia galimybę gauti paskolas ne tik Lietuvoje gyvenantiems asmenis – išduodamos paskolos dirbantiems užsienyje (emigrantams) gaunantiems pajamas šiomis valiutomis – SEK, DKK, PLN, GBP,USD, NOK ir EUR. Konkrečiai sužinoti apie norimos paskolos galimybes, galima sužinoti užsiregistravus į asmeninę konsultaciją. Po jos, jums bus pateiktas galimos paskolos pasiūlymas, kurio sąlygos bus sudarytos atsižvelgus į jūsų ir jūsų šeimos narių finansines galimybes, kredito istoriją ir turimus finansinius įsipareigojimus. Bet kokiu atveju, bus ieškoma optimaliausio varianto kliento naudai, dėl to įsigyti paskolą per Lietuvos paskolų teikėją yra žymiai lengviau, nei kreipiantis į bankus ar kitas finansines institucijas, kur paskolos gavimo procesas yra ir sudėtingesnis, ir trunka žymiai ilgiau nei Kauno kredito unijoje.

Asmenys, dirbantys užsienyje, gali gauti tokio pat dydžio paskolas kaip ir visi kiti Kauno kredito unijos nariai. Priklausomai nuo paskolos rūšies ir jūsų bei jūsų šeimos finansinių galimybių, ji gali siekti nuo 3 000 iki 300 000 eurų. Tikslią paskolos sumą galima sužinoti po asmeninės konsultacijos, kur bus įvertinta jūsų kredito istorija ir turimi finansiniai įsipareigojimai. Tam bus reikalingi šie dokumentai: asmens dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė); pasirašytas sutikimas, dėl asmens duomenų tvarkymo; dokumentai, patvirtinantys jūsų darbinius santykius užsienyje (galiojanti darbo sutartis, kurios terminas nemažesnis nei pastarieji ketveri mėnesiai) bei oficialiai gaunamas pajamas (banko išrašas už pastaruosius pusę metų). Jei darbo sutartis yra užsienio kalba, tuomet reiktų pateikti jos patvirtintą vertimą. Po šios procedūros jums bus pateiktas individualus paskolos pasiūlymas. Tuomet galėsite teikti paskolos paraišką.

Dirbantys užsienyje, gali kreiptis dėl vartojamosios paskolos, skirtos apmokėti medicinos ir gydymo išlaidoms, įsigyti brangesnius pirkinius: buitinę techninę, automobilį ar padengti remonto išlaidas. Taip pat galima kreiptis dėl nekilnojamojo turto paskolos įsigijimo. Dėl skolinimosi paslaugų gali kreiptis darbingo amžiaus žmonės, dirbantys užsienyje ne trumpiau nei pastaruosius pusę metų ir deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Vienas iš pagrindinių privalumų, kuriuo galima naudotis tapus Kauno kredito unijos nariu yra gauti reikalingą finansinę pagalbą palankesnėmis sąlygomis nei tai siūlo kitos kredito bendrovės, bankai ar finansinės institucijos. Taip pat galima pasinaudoti ir paskolų refinansavimo galimybėmis, jei užklupo laikini finansiniai sunkumai. Be to, gali kreiptis žmonės, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimų pajamų, nes paskolos yra išduodamos įvairaus socialinio statuso žmonėms: studentams; asmenims, norintiems pradėti nuosavą verslą; senjorams; jauniems tėvams; asmenims, norintiems įsigyti pirmąjį būstą, pasinaudojus valstybės parama. Kiekviena situacija ir paskolos paraiška yra nagrinėjama individualiai ieškant geriausio sprendimo kliento naudai, siekiant surasti optimaliausiai tinkamą variantą.

Norint gauti paskolą užsienyje kyla labai daug keblumų, nes dažnai įvairios finansinės institucijos nori garantijų ir reikalauja, kad imant paskolą, būtų už jus laiduojantis žmogus. Taip pat yra taikomi įvairūs administraciniai mokesčiai ir įvairūs apribojimai, pavyzdžiui privalote turėti leidimą ne tik dirbti, bet ir leidimą gyventi toje šalyje, kurioje ir kreipiatės dėl paskolos gavimo. Be to, jei jūs kreipiatės dėl būsto paskolos gavimo, beveik visais atvejais yra reikalaujamas pradinis įnašas, kurio dydis priklauso nuo prašomos finansinės pagalbos sumos dydžio. Kitas svarbus dalykas, metinės palūkanos normos taikomos būsimiems finansiniams įsipareigojimams. Dažnai šie dydžiai yra aukštesni, nei jums gali pasiūlyti Kauno kredito unija. Taip pat turėkite omenyje, kad imant paskolą užsienyje, galioja griežtesni reikalavimai užsienio piliečiais, kuriems yra sukuriamos papildomi saugikliai ir įvairūs ribojimai, tam, kad jie įvykdytų savo finansinius įsipareigojimus. Tad dažnai reikalaujama papildomai apsidrausti ne tik savo gyvybę, bet ir įsigyti paskolos draudimą. Tad sudėjus visus administravimo mokesčius, privalomas įmokas, metines palūkanas ir pačią paskolos sumą, pamatysite, kad jūsų norima paskola gerokai išbrangsta, tad visuomet verta neskubėti ir pabandyti teikti paraiškas skirtingose finansinėse institucijose, kad palyginus gautus paskolos pasiūlymus, galėtume išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų finansines galimybes ir poreikius.

Vienas svarbiausių kriterijų, norint gauti paskolą yra nepriekaištinga kredito istorija, tačiau daugumai dirbančių užsienyje tai gali būti vienas iš pagrindinių iššūkių, nes tikrai yra nemažai situacijų kuomet buvo vėluojama laiku grąžinti turimus kreditus ar paskolas. Tad turėkite omenyje, kad paskolą gali gauti tik tie, kurie galės ją grąžinti laiku.

Kitas nemažiau svarbus kriterijus – besiskolinančio asmens gyvenamoji vieta, kur esate deklaruotas, nurodant ne tik adresą, bet ir asmens duomenis. Svarbiausia užtikrinti, kad pateikiami duomenys yra teisingi. Taip pat pasitelkus asmens duomenis, yra tikrinamos jūsų pajamos, kiek jūs realiai legaliai gaunate darbo užmokestį ar kita su darbo santykiais susijusias pajamas. Tad svarbu, neieškoti spragų ir bandyti gudrauti, bet geriau skaidriai parodyti pagrįstas dokumentais vidutines mėnesio pajamas, nurodant jų kilmę ir kitą reikalingą informaciją.

Nemažiau svarbu yra turėti aktyvią banko sąskaitą toje kredito bendrovėje, kurioje kreipiatės dėl paskolos suteikimo. Svarbu įvykdyti visus standartinius reikalavimus kurie taikomi įprastai. Taip pat, jei paskola dirbantiems užsienyje buvo išduota kita ne eurais, o kita užsienio valiuta, tuomet valiutos kurso pakitimai gali turėti įtakos bendrai paskolos kainai ir mokėtina mėnesinė įmoka gali kisti. Tad rekomenduojama prieš sudarant paskolos sutartį labai svarbu įsiskaityti ne tik į jos sąlygas, bet ir bendro pobūdžio informaciją.

Kreditorių pasirinkimas priklauso nuo to kur jūs esate deklaravę gyvenamąją vietą. Jei prieš išvykdami į užsienį neregistravote savo išvykimo iš šalies fakto, tuomet galite naudotis visais kreditoriais, esančiais jūsų šalyje. Tačiau reikia turėti omenyje tai, kad jūsų galimybės skolintis priklauso nuo to, kiek kalendoriniais metais, kuriais kreipiatės dėl paskolos turėjote ekonominių, socialinių ir asmeninių interesų užsienio valstybėje. Jei jūs didesnį laiką praleidote ten, tuomet esate oficialiai laikomas ne nuolatiniu Lietuvos gyventoju. Jei išvykstate tik trumpiems darbiniams vizitams į užsienį bei dirbate ir Lietuvoje, tuomet esate laikomas nuolatiniu mūsų šalies gyventoju ir galite naudotis visomis galimybėmis, pasiskolinti norimos rūšies, dydžio ir paskirties paskolą ar pasinaudoti refinansavimo galimybėmis. Tiksli paskolos dirbantiems užsienyje suma bus apskaičiuojama atsižvelgus į jūsų darbo stažą, pavyzdžiui jei ilgesnį laiką dirbote Lietuvoje, tai už jį ir bus skaičiuojamas jūsų darbo stažas ir gautos vidutinės pajamos.

Ieškantiems skolinimosi galimybių palankiausiomis sąlygomis, rekomenduojama kreiptis į Kauno kredito uniją. Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad Kauno kredito unijos nariai, visuomet gali tikėtis gauti individualų pasiūlymą, atitinkantį poreikius ir apskaičiuota taip, kad finansinė įsipareigojimų našta būtų pakeliama. Be to, jei laikinai susiduriate su finansiniais sunkumais, galite pasinaudoti paskolų refinansavimo paslauga, kuomet visus jūsų trumpalaikius finansinius įsipareigojimus, skolas greitųjų kredito įmonėms, perima vienas kreditorius ir dengia įsiskolinimus, suteikdamas finansinę pagalbą jums. Taip ne tik gaunate daugiau laiko atstatyti savo finansinį balansą, bet ir sutaupyti, nemokėdami aukštų palūkanų.

Tam, kad galėtumėte gauti norimą paskolą, visų pirma bus tikrinamas jūsų mokumas, tai daroma naudojantis Sodros bei Creditinfo teikiamais duomenimis. Taip pat turi būti visi reikalingi dokumentai, galintys pagrįsti jūsų pajamas gautas užsienio šalyje. Priklausomai nuo pajamų kilmės pagrindimo, bus sprendžiama ar jos bus skaičiuojant svarstant suteikti norimo dydžio paskolą ir pateikiant individualų pasiūlymą. Bet kokiu atveju, patariama neslėpti informacijos apie papildomus pajamų šaltinius, nes taip didėja jūsų šansai, gauti reikalingą finansinę pagalbą. Tačiau reikia turėti omenyje, kad gaunamos pajamos dar negarantuoja, kad jums bus suteikta norimo dydžio paskola. Didžiausias dėmesys yra kreipiamas į tai, kaip jūs vykdėte buvusius finansinius įsipareigojimus, kitoms kredito įstaigoms. Tad jei galite tiksliai nurodyti laikotarpius, kada turėjote kreditą ir paskolą bei galite pagrįsti įmokas pagal nustatytą paskolos mokėjimo grafiką. Dažniausiai finansiniai įsipareigojimai yra apskaičiuojami taip, kad jie neviršytų 40 procentų nuo jūsų gaunamų pajamų kas mėnesį. Tačiau kartais pasitaiko ir retų išimčių, kai gaunamos pajamos yra tikrai labai aukštos. Žinoma, tokiais atvejais retai prireikia papildomai skolintis, nebent kalbama apie verslo investicijas.

Kauno kredito unija suteikia galimybę gauti paskolas ne tik Lietuvoje gyvenantiems asmenis – išduodamos paskolos dirbantiems užsienyje (emigrantams) gaunantiems pajamas šiomis valiutomis – SEK, DKK, PLN, GBP,USD, NOK ir EUR. Tuo tarpu daugumoje kitų finansinių institucijų ar bankų pageidauja, kad paskolos būtų prašoma eurais, o ir darbo užmokestis būtų mokamas ta pačia valiuta. Jei situacija yra tokia, kad darbo užmokestį užsienio šalyje gaudavote kita valiuta, tuomet yra suteikiama galimybė gauti reikalingą paskolą, perskaičiavus pagal aktualų kursą ir konvertuojant ją į eurus. Tačiau tai priklauso nuo daugumos kriterijų: jūsų kredito istorijos; turimų finansinių įsipareigojimų ir gaunamų pajamų. Visa tai bus įvertinta asmeninės konsultacijos metu, susitikus su Kauno kredito unijos finansų konsultantu.

Visų pirma, turite kreiptis į Kauno kredito uniją ir užsiregistruoti asmeninei konsultacijai. Jos metu, galėsite ne tik sužinoti visą aktualią informaciją apie galimas paskolas, individualiai jūsų atveju. Po to, galėsite pradėti visą reikalingą procesą: 1) tampate Kauno kredito unijos nariu (tai galima padaryti sumokėjus minimalų pajų-stojimo mokestį); 2) pasirašote sutikimą tvarkyti asmens duomenis; pateikiate reikalingus dokumentus (turėkite omenyje, kad jei dalis dokumentų bus užsienio kalba, reiktų pasirūpinti jų vertimais į lietuvių kalbą); 3) laukiate sprendimo dėl individualaus paskolos pasiūlymo (jis gali užtrukti iki 5 darbo dienų).

Atkreipiame dėmesį, kad norint naudotis Kauno kredito unijos paslaugomis jūs turite turėti sąsajų su Kauno miesto, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šakių, Kazlų rūdos, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos rajonais ar jų teritorijomis arba būti ten deklaravus gyvenamąją vietą.

Norint gauti paskolą Kauno kredito unijoje yra taikomos tokios pat sąlygos kaip ir visiems kitiems. Visų pirma turite tapti Kauno kredito unijos nariu. Tai galima padaryti sumokėjus stojimo mokestį (minimalų pajų), kuris siekia 30 eurų. Turėkite omenyje, kad Kauno kredito unijoje paskolos išduodamos gyvenantiems arba dirbantiems Kauno mieste, Kauno, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko, Šakių, Kazlų rūdos, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos rajonuose arba turintiems kitų sąsajų su šiomis teritorijomis. Tad svarbu, kad jūsų deklaruota gyvenamoji vieta, būtų susijusi su minėtais miestais ar rajonais. Taip pat reikės pateikti asmens dokumentus (asmens tapatybės kortelę ar pasą) bei pasirašyti sutikimą tikrinti asmens duomenis. Papildomai reikės pateikti visus reikalingus dokumentus: darbo sutartį, įrodančią jūsų darbinius santykius, kurie trunka ne trumpiau nei 12 mėnesių ir banko išrašą, kuriame matytųsi jūsų oficialiai gaunamas darbo užmokestis bei išlaidos. Papildomai gali reikėti pateikti dokumentus apie jūsų turimus finansinius įsipareigojimus, rekomenduojama, kad jų bendra suma nebūtų didesnė nei 40 procentų jūsų gaunamų pajamų. Individualų paskolos pasiūlymą jūs gausite, kuomet bus priimtas sprendimas apie tai kokio dydžio finansinė pagalbą jums nuspręsta suteikti.

Vieni svarbiausių dokumentų yra jūsų darbo sutartis ar kitas oficialius darbo santykius įrodantis dokumentas bei banko išrašas, kur matytųsi jūsų gaunamas darbo užmokestis ir išlaidos už pastaruosius metus. Jei darbo sutartis ar kiti dokumentai yra užsienio kalba, tuomet reikia pasirūpinti jų vertimais į lietuvių kalbą. Taip pat reikės pasirašyti sutikimą tikrinti asmens duomenis, kad būtų galima patikrinti jūsų kredito istoriją ir finansines galimybes vykdyti įsipareigojimus. Kitas svarbus dalykas, jei planuojate imti paskolą, įkeičiant nekilnojamąjį turtą, jums reikės pateikti ir jo nuosavybės teisės dokumentus. Taip pat jei turite papildomų pajamų šaltinių ar vykdote individualią veiklą, juos taip pat reikės pagrįsti, įrodant šaltinių legalumą.

Paskolos gyvenantiems užsienyje yra teikiamos vadovaujantis tokia pat tvarka ir sąlygomis, kaip ir kitiems klientams. Priklausomai nuo paskolos rūšies – skirtingas yra ir paskolos terminas. Pavyzdžiui, būsto paskolos yra suteikiamos maksimaliam terminui – 30 metų.

Preliminariai sužinoti kokio dydžio paskolos galite tikėtis, skolinantis iš Kauno kredito unijos, pasinaudojant interaktyvia paskolos skaičiuokle, kur suvedę norimą paskolos sumą, jos terminą, matysite taikomas metines palūkanas ir bendrą paskolos kainą. Taip galėsite įsivertinti savo galimybes vykdyti tokio dydžio finansinius įsipareigojimus. Konkrečiai sužinoti savo galimybes gauti norimo dydžio paskolą galima užsiregistravus į asmeninę konsultaciją su Kauno kredito unijos finansų konsultantu, kuris ne tik suteiks visą aktualią informaciją ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

Dirbantiems užsienyje yra taikomos tokios pačios palūkanos normos kaip ir visiems kitiems Kauno kredito unijos nariams, kurie kreipiasi dėl įvairaus pobūdžio paskolų. Metinės palūkanos, priklauso nuo paskolų rūšies, pavyzdžiui būsto paskoloms yra taikoma kintama palūkanų norma – marža nuo 3,20 proc. + kintama dalis. Galima pasirinkti tai, kokias palūkanas norite, kad būtų taikomos jūsų būsto paskolai: kintamos ar fiksuotos. Kintamos būsto paskolos palūkanos yra nustatomos pagal sutarties sudarymo dieną esantį EURIBOR (angl. Euro Interbank Offered Rate) yra orientacinis palūkanų dydis Europos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Tačiau reiktų turėti omenyje, kad kintama palūkanų dalis gali keistis, priklausomai nuo to, kokie terminai yra numatyti paskolos mokėjimo grafike. Tad reiktų įsivertinti, koks bus palūkanų dydis visą paskolos laikotarpį. Kalbant apie fiksuotas palūkanas, jos yra taikomos ne ilgiau nei trejiems metams. Be to, nustatytų fiksuotų palūkanų terminas turėtų sutapti su būsto paskolos terminu. Nors lyginant su kintamomis palūkanomis, fiksuotų palūkanų norma yra aukštesnė. Jei taip nutiko, kad susidūrėte su laikinais finansiniais sunkumais, galima pasinaudoti refinansavimo paslauga, kuri suteikia galimybę būsto paskolos įmokas atidėti trijų mėnesių laikotarpiui ir mokėti tik paskolos palūkanas. Tai padaryti galite ir dėl šių aplinkybių: nutrūkus kredito gavėjo santuokai; mirus kredito gavėjui ar jo sutuoktiniui praradus darbą ar netekus ne mažiau nei trečdalio mėnesinių pajamų. Pasinaudojus būsto paskolos atidėjimu, būna perskaičiuotos atidėtos įmokos ir atnaujinamas mėnesinių įmokų mokėjimų grafikas. Kitais atvejais, dėl tokios galimybės reiktų teirautis informacijos pas savo Kauno kredito unijos finansų konsultantą.