Kreditas be palūkanų – mitas ar realybė?

Vienas dažniausių klausimų, užduodamų Kauno kredito unijos finansų ekspertams yra apie tai ar įmanoma gauti pageidaujamo dydžio kreditą be palūkanų? Dažniausiai tokiu pažadu vilioja finansinės įstaigos, siūlančios, jog pas jas yra išduodami greitieji kreditai be palūkanų. Tačiau mažai kas atkreipia dėmesį į tai, kad visada yra papildomų sąlygų, kuriose ir būna „paslėpta“ pagrindinė informacija ir įkainiai, tad nemokamų kreditų praktiškai nėra, nes vienaip ar kitaip teks sumokėti administravimo mokesčius ar vykdyti kitus finansinius įsipareigojimus, susijusius su kreditu. Toks pasiūlymas kaip kreditas be palūkanų dažniausiai yra naudojamas naujų klientų pritraukimui. Dažnai siūlomas pirmos įmokos atidėjimas be jokių mokesčių, tačiau nesilaikant sutartyje nustatyto mokėjimo termino yra taikomi delspinigiai, todėl rekomenduojama išsamiai perskaityti visą informaciją, prieš jos pasirašymą. Bet kokiu atveju, prisiimant naujus finansinius įsipareigojimus, reikėtų įvertinti savo finansines galimybes juos laiku įvykdyti, dėl to neverta vadovautis akimirkos impulsu ar emocijomis, nebent esate atsidūrę situacijoje, kur kitos finansinės pagalbos nėra galimybės gauti kitais būdais.

Atvejai kada gauti kreditą be palūkanų

Kauno kredito unija savo klientams, kurie susiduria su laikinais finansiniais sunkumais, siūlo atidėti tam tikram laikotarpiui kredito įmokas, mokant tik kredito palūkanas. Taip pat gali individualiai įvertinus Jūsų ir Jūsų šeimos finansinę situaciją, pasiūlyti lanksčias sąlygas, kad finansinė našta nebūtų per didelė. Klientai yra gerbiami ir jiems nežadama to, ko nebus įmanoma įvykdyti, dėl to kiekvienam žmogui yra skiriamas individualus dėmesys, siekiant ne tik išsiaiškinti jo poreikius, bet ir patenkinti juos. Viena iš alternatyvų, vietoj kredito be palūkanų, rinktis paskolą be turto įkeitimo. Tokio tipo paskola, gali būti panaudota asmeninių švenčių organizavimui, kelionei, gydymo ar sveikatinimosi išlaidoms padengti, įsigyti automobilį, baldus ar buitinę techniką. Bet kokiu atveju, rekomenduojama apsvarstyti visus galimus variantus ir pasidomėti savo galimybėmis, užsiregistravus į asmeninę konsultaciją su Kauno kredito unijos konsultantu, kuris ne tik įvertins ko galite tikėtis, bet ir pateiks individualų pasiūlymą lanksčiomis mokėjimo sąlygomis, kad finansinė pagalba taptų realia galimybe pagerinti savo gyvenimo kokybę, o ne keltų stresą.

Greitų kreditų pavojai

Dažnai greitieji kreditai yra išduodami asmenims, kurie juos ima neįvertina savo galimybių, dėl to jų mokėjimas būna pradelsiamas ir tampa skolininku, kas laiku neatsiskaičius baigiasi skolų išieškojimo teisminiu būdu. Tokie atvejai ne tik kenkia jūsų reputacijai, bet ir kredito istorijai, pagal kurią tiek Kauno kredito unija, tiek kitos finansinės institucijos ar bankai tikrina, gavę prašymą suteikti paskolą ar vartojimo kreditą. Kadangi kredito bendrovės nekelia jokių griežtesnių reikalavimų ir nuodugniai netikrina asmens mokumo, dažnai greitaisiais kreditais naudojasi socialiai pažeidžiamos grupės, turinčias nedideles pajamas, kurios nėra pastovios ir yra sunkiai prognozuojamos. Tad didelė tikimybė, jog tokios paskolos greitai tampa nepakeliama finansine našta, tiek jos gavėjui, tiek ir jo artimiesiems. Vis daugėja atvejų, kuomet yra areštuojamas turimas turtas ir išieškoma skola teisminiu keliu.

Taip pat gyvenime pasitaiko ir tokių situacijų, kuomet sutuoktiniai nežino apie vienas kito turimas skolas, todėl dažnai vienam iš jų tenka padengti susidariusias skolas, dėl netinkamų antros pusės veiksmų ir finansinių įsipareigojimų nevykdymo, pagal sutartas sąlygas. Taip pat ir kredito gavėjo mirties atveju, jo finansiniai įsipareigojimai ir skolos pereina jo artimiesiems.

Greitųjų kreditų skolinimasis nėra geriausias variantas, kuomet norima įsigyti vieną ar kitą daiktą, nes tokiu atveju jūs sumokate žymiai didesnę sumą, nei tas daiktas yra vertinamas rinkoje. Nors reklamose, teigiama, jog tokia finansinė pagalba yra teikiama be palūkanų, deja jūs mokate kelis kartus didesnę sumą, kurią sudaro administravimo ir kiti taikomi mokesčiai. Būna ir tokių situacijų, kuomet yra pamirštama, jog buvo paimtas greitasis kreditas, nes nusipirkta prekė nebėra aktuali ar yra nenaudojama. Tuomet ir išaiškėja, kad esate skolingas net kelis šimtus procentų didesnę sumą, nei buvo imtas greitasis kreditas. Tuomet ne tik turėsite brangiausią paskolą, kurią esate kada nors turėję, bet ir sugadintą kredito istoriją, pagal kurią bus vertinamos (arba nebus) jūsų finansinės galimybės gauti paskolą, skirtą būstui ar kitam dideliam pirkiniui.