Euras jau Latvijoje

Latvija naktį iš gruodžio 31 dienos į sausio 1-ąją prisijungė prie euro zonos, tapdama 18-ąja 28 šalių bloko šalimi, įsivedusia euras-latvijojebendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą. Estijoje euras oficialia valiuta tapo 2011 metų sausio 1-ąją. Lietuva liko paskutinioji iš Baltijos šalių dar neįsivedusi bendrosios ES valiutos – euro.

Pasak centrinio šalies banko specialistų, euro įvedimas turės teigiamą ilgalaikį poveikį Latvijos ekonomikai, o tai teigiamai veiks ir Lietuvos ūkį, kuriam Latvija yra antra svarbiausia eksporto partnerė.  Jau 2014-aisiais Lietuvos verslas ir gyventojai, turintys ryšių su Latvija, pajus valiutos keitimo ir tarptautinių pavedimų išlaidų sumažėjimą. Tarptautinių mokėjimų eurais įkainiai Latvijos bankuose nuo šių metų turi sumažėti ir susilyginti su vietinių mokėjimų įkainiais, nes tą numato Europos Sąjungos reglamentai.

Pasak Lietuvos banko, per vienerius metus, kurie turėtų skirti euro įvedimą tarp Latvijos ir Lietuvos, esminės įtakos Lietuvos ūkiui nebus, bet 2014 m. Lietuvos ekonomiką turėtų teigiamai veikti euro įvedimo mūsų šalyje lūkesčiai.