Būsto paskola: pradinis įnašas

euriukaiJei ketinate skolintis lėšų būsto paskolai, Jums neišvengiamai reikės išspręsti dilemą „būsto paskola – pradinis įnašas“.

Pagal Lietuvos banko nustatytus reikalavimus pradinis įnašas turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. Jūsų įsigyjamo būsto vertės. Be to, kredito įstaigos, atsižvelgdamos į kiekvieno kliento finansinę situaciją, taip pat perkamo būsto likvidumą ir kitas aplinkybes, gali reikalauti didesnio pradinio įnašo nei aukščiau nurodytas. Pradinis įnašas negali būti skolinamas.

Suprantama, jog sukaupti 15 proc. būsto vertės ar dar didesnį pradinį įnašą nėra paprasta, kita vertus, tai reiškia, jog Jūsų planuojami finansiniai įsipareigojimai bus mažesni, lengviau pakeliami, be to, būsto paskola su pradiniu įnašu paprastai lemia geresnes skolinimosi sąlygas.

Tad pradinis įnašas būstui yra neišvengiama sąlyga, tačiau ji patvirtinta siekiant palengvinti būtent kliento situaciją: turint omenyje, kad būsto paskola dažnai būna vienas didesnių ir svarbesnių gyvenimo pirkinių.

Praktika rodo, jog būsto paskolos yra vienos iš dažniausių paslaugų, kurias teikia įvairios finansinės institucijos, be to, planuodami būsto paskolas vis daugiau gyventojų analizuoja rinką, vertina bei lygina finansinių įstaigų pasiūlymus, kitaip tariant, atsakingai ir kruopščiai ruošiasi šiam veiksmui iš anksto.