Artėjant euro įvedimui, įspėjama saugotis galimų sukčiavimo atvejų

Vidaus reikalų ministerija (VRM) įspėja, jog, artėjant euro įvedimui 2015 m., gyventojai turėtų būti budrūs Euras Lietuvojeir pasisaugoti sukčių, bandančių apgaule išvilioti pinigus, o, susidūrę su jais, – nedelsdami pranešti policijai.

Savo ruožtu Kauno kredito unija rekomenduoja savo nariams konsultuotis su Kauno KU specialistais telefonu ar el. paštu tiek euro įvedimo, tiek kredito unijos paslaugų teikimo klausimais.  Kauno kredito unija nevykdo jokio gyventojų turimų litų registravimo ir tuo tikslu nesilanko gyventojų namuose.

VRM atkreipia dėmesį, jog nėra jokio reikalavimo registruoti gyventojų namuose turimų litų, todėl nė viena valstybės institucija ir įstaiga (nei Valstybinė mokesčių inspekcija, nei Lietuvos paštas, nei policija, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ar kitos institucijos) neprašys jų registruoti, taip pat nesurašinės banknotų serijos numerių.
Taip pat rekomenduojama gyventojams nekeisti litų į eurus gatvėje ar apsimetėliui atėjus į namus – jokių institucijų atstovai nekeis litų į eurus namuose. Litai į eurus bus nemokamai keičiami tik tam tikrose, iš anksto nurodytose vietose: Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune (neribotą laiką), komercinių  bankų skyriuose (pusmetį po euro įvedimo – visuose skyriuose, po to dar pusmetį – atskiruose bankų padaliniuose pagal nustatytą sąrašą) ir Lietuvos pašto skyriuose (60 kalendorinių dienų po euro įvedimo).
VRM taip pat atkreipia dėmesį, jog nebus renkami žmonių banko sąskaitų numeriai ar kiti susiję duomenys. Dėl euro įvedimo banko sąskaitų numeriai nesikeis, o sąskaitoje esantys litai į eurus bus keičiami automatiškai, naujos sąskaitos atsidaryti nereikės. Todėl, jei kas prašytų nurodyti sąskaitos numerį, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ar banko kortelių PIN kodus – tai būtų bandymas apgaule išvilioti pinigus. Apie tokius atvejus taip pat reikia nedelsiant informuoti policiją.  Nei bankai, nei valstybės institucijos nereikalauja telefonu pasakyti prisijungimo kodų, slaptažodžių ar kitų panašių duomenų.