Kaupiamasis indėlis – kas tai?  Tai patogiausias taupymo būdas negalintiems investuoti lėšų ilgesniam terminui bei norintiems prisitaikyti prie nuolat kintančios situacijos palūkanų rinkoje.

Kaupiamasis indėlis — tai toks pinigų kaupimo būdas, kai galite bet kada papildyti indėlio sąskaitą, o prireikus, nenutraukdami indėlio sutarties, dalį indėlio lėšų pasiimti du kartus per metus. Šis indėlis skirtas tiems, kurie nori nuolat kaupti pinigus ir turėti galimybę periodiškai pervesti lėšas į indėlio sąskaitą.

Kaupiamieji indėliai leidžia klientams sukaupti pinigus didesniems pirkiniams, tokiems kaip automobilis, kelionė, būsto remontas, vestuvės, taip pat tokioms paslaugoms kaip draudimas ir pan. Prireikus kaupiamieji indėliai gali puikiai pasitarnauti padengiant tokias išlaidas kaip kelionių draudimas, mokesčiai, lėšų pervedimas besimokančiam (nedirbančiam) šeimos nariui ir kita.

Kaupiamojo indėlio sąskaita siūloma Kauno kredito unijos nariams.

  • Minimali kaupiamojo indėlio suma nuo 145 €;
  • Sutarties galiojimo laikotarpis 36 mėnesiai (nario pageidavimu sąskaita gali būti uždaroma anksčiau termino: po 6, 12, 18, 24, 30 ar 36 mėnesių);
  • Palūkanos kaupiasi kiekvieną dieną;
  • Kiekvieno mėnesio paskutinę dieną kaupiamoji sąskaita ar jos likutis papildomas sukauptomis palūkanomis;
  • Palūkanų norma peržiūrima/keičiama 2 kartus per metus (kiekvienų metų vasario 1 ir rugpjūčio 1 dienomis).

Kaupiamoji sąskaita leis Jums:

  • papildyti sąskaitą pageidaujama suma bei periodiškumu;
  • 2 kartus per metus išsimokėti sukauptas palūkanas (palūkanų keitimo dienomis);
  • 2 kartus per metus išsiimti lėšas iš sąskaitos be limito (palūkanų keitimo dienomis), privalomas minimalus sąskaitos likutis arba dydis – 145 €.

Nuo 2014.02.01 kaupiamojo indėlio sąskaitai taikomos 1,60 proc. MPN*.
* – metinė palūkanų norma

 

Kauno kredito unijos klientės Audronės istorija:

Niekada nebuvau ir nebūsiu žmogus, kuris išmano finansines ar buhalterines vingrybes. Užtat, likimo ironija, turiu daug draugų, dirbančių būtent šiose srityse. Bendraudama su jais mėgstu sakyti: mielieji, nevartokite netgi tokių, atrodo, plačiajai visuomenei suprantamų terminų kaip „mokestis“, „įsigijimas“, „išdavimas”, „gavimas“, „galiojimas“, „atsisakymas“, „apskaita“, „aptarnavimo mokestis“, „aktyvavimas“, ką jau kalbėti apie dar „baisesnius“ – nes jie man nieko nesako. Pasakykite man viena – kaip sukaupti pinigų didesniam pirkiniui?

Tada nežinojau, kokio pirkinio norėčiau. Kaip nežinojau ir tai, kaip naudotis finansinių įstaigų siūlomais taupymo būdais. Žinojau tik tiek, kad noriu kažkam sutaupyti. Žodis po žodžio – ir draugė pasiūlė man kaupiamąjį indėlį.

Labiausiai man tiko ir patiko tai, kad galiu bet kada papildyti jo sąskaitą. Tai tapo tarsi azartišku žaidimu: kai tik turėdavau „laisvų pinigų“, iškart juos ten ir pervesdavau. Suma palaipsniui didėjo, o po kelių metų turėjau ir konkretų norą – kelionę po Europą. Sprendimas pasirinkti kaupiamąjį indėlį šią svajonę padėjo įgyvendinti su kaupu.

Dabar vėl kaupiu pinigus kaupiamojo indėlio sąskaitoje. Šįkart – kitam tikslui. Gražioms, gausioms ir didelėms vestuvėms.