Patarimai kaip ištrūkti iš greitųjų kreditų pinklių – specialiuoju telefonu

Atsisakyk greituko !Akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatoriai nuo šiol iš greitųjų kreditų bendrovių pinklių norinčius ištrūkti žmones konsultuos ir telefonu. Speciali informacinė telefono linija, kurios numeris 8 5 2157351 , veiks darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos. Ja paskambinusiems žmonėms konsultantai padės įvertinti jau turimų susitarimų su greitųjų vartojimo kreditų bendrovėmis sąlygas, taip pat aptars galimas skolinimosi alternatyvas. 

Aurelija Šataitė, akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatorė, teigia, kad ankščiau žmonės buvo konsultuojami tik elektroniniu paštu. „Kasdien sulaukiame vis daugiau įvairių užklausų elektroniniu paštu. Nutarėme, kad konsultacijos telefonu bus ir greitesnės, ir veiksmingesnės. Tikimės sulaukti iki 100 skambučių per dieną“, – teigia A. Šataitė. 

Priklausomai nuo besikreipiančių žmonių gyvenamosios vietos ir klausimų pobūdžio, juos konsultuos patys akcijos „Atsisakyk greituko“ organizatoriai arba akcijos partnerių – Pareigūnų kredito unijos, Vilniaus taupomosios kasos, Kauno kredito unijos arba Mėmelio taupomosios kasos – atstovai. 

Vytautas Bakas, Pareigūnų kredito unijos atstovas, teigia, kad pareigūnų ir viešojo sektoriaus darbuotojų tarpe yra nemažai greitukams prasiskolinusių žmonių, todėl unija nedvejodama prisijungė prie akcijos, o dabar yra pasiruošusi dalį savo darbuotojų darbo laiko skirti vartotojų konsultacijoms telefonu. 

„Iš tikro kone kasdien pas mus kreipiasi žmonės, greitųjų kreditų bendrovių dėka atsidūrę nepavydėtinoje finansinėje situacijoje. Tikiuosi, kad minėtos konsultacijos telefonu prisidės prie lietuvių finansinio raštingumo didėjimo, o panašių situacijų ateityje bus gerokai mažiau“, – teigia V. Bakas. 

Greitųjų vartojimo kreditų bendrovės į užburtą ir dažnai pražūtingą paskolų ratą kasdien įtraukia per 1000 Lietuvos gyventojų. Greitųjų kreditų portfelis Lietuvoje auga geometrine progresija. Lietuvos banko tyrimo duomenys rodo, kad kas penktas dirbantis Lietuvos žmogus yra prasiskolinęs greitųjų paskolų bendrovėms. Vien 2012 metais Lietuvos gyventojai su greitųjų paskolų bendrovėmis sudarė 255 tūkstančius sutarčių už daugiau nei 208 milijonus litų.

Akcijos „Atsisakyk greituko” organizatoriai siūlo inicijuoti socialinę informacinę kampaniją apie grėsmes, susijusias su neatsakingu skolinimusi, imtis teisinių-organizacinių veiksmų, kad greitųjų kreditų reklama būtų prilyginta alkoholio bei tabako gaminių reklamai ir rodoma tik po 23 valandos, riboti Greitųjų kreditų bendrovių darbo laiką ir sulyginti jį su kitų vartojimo paskolas išduodančių finansų įstaigų darbo laiku, taip pat riboti skolinimą poilsio dienomis ir nakties metu bei uždrausti greitųjų paskolų reklamą nacionalinio transliuotojo eteryje.

 

Šaltinis www.pranesimai.elta.lt